Chiny kupują laboratoryjne mięso z Izraela

Opublikowano: 25.09.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 847

Popularność tzw. mięsa in vitro wciąż rośnie, a nowe metody masowej produkcji przyczyniają się do spadku cen tej żywności. Zakłada się, że już za kilka lat mięso laboratoryjne będzie posiadało identyczny smak i wygląd co prawdziwe mięso, przez co będzie praktycznie nie do odróżnienia, zaś jego cena w przeliczenu na kilogram będzie nawet niższa.

Zdaniem naukowców, spożywanie sztucznego mięsa nie będzie miało negatywnego wpływu na zdrowie człowieka, ale pozwoli zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i zużycie energii, ponieważ spadnie zapotrzebowanie na fermy zwierząt hodowlanych. Produkcja takiej żywności nie wymaga również zabijania zwierząt, gdyż powstaje z pobranych komórek macierzystych, które są sztucznie hodowane w laboratorium.

Ponieważ wraz z wzrostem populacji obserwuje się również większe spożycie mięsa, Chiny zainteresowały się żywnością in vitro i podpisały kontrakty z trzema izraelskim firmami, które zajmują się jej produkcją – są to SuperMeat, Future Meat Technologies oraz Meat the Future. Umowy posiadają łączną wartość 300 milionów dolarów i otrzymały ogromne poparcie ze strony wielu organizacji środowiskowych oraz praw zwierząt.

Jednak Chiny mogą nie tylko zajmować się importem tego typu żywności, ale także zainwestować miliardy dolarów, aby samodzielnie rozpocząć masową produkcję mięsa w laboratorium. Nowa metoda wyżywienia populacji będzie na dłuższą metę bardziej opłacalna, dlatego w ostatnich latach obserwujemy pewien szał na sztuczne mięso. Jest to po prostu nowy biznes, który może okazać się bardzo dochodowy.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Independent.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.