Chiński satelita wystrzelił nad Hawajami zielone lasery

Opublikowano: 18.02.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2483

Pod koniec zeszłego miesiąca z najwyższego szczytu na Hawajach zaobserwowano tajemnicze zielone wiązki laserowe. Eksperci najpierw powiedzieli, że błysk wiązek laserowych został wyemitowany przez statek kosmiczny NASA, ale w tym tygodniu okazało się, że to nieprawda – dowody wskazują na chińskiego satelitę.

Eksperci kosmiczni z Narodowego Obserwatorium Astronomicznego Japonii (NAOJ) początkowo poinformowali na Twitterze 30 stycznia, że ​​kamera gwiezdna Subaru-Asahi „uchwyciła zielone światła lasera na pochmurnym niebie nad Maunakea na Hawajach. Uważa się, że światła te pochodzą z ICESAT- 2 satelita do zdalnego wykrywania wysokości”. Ale 6 lutego, tydzień później, NAOJ opublikował sprostowanie na YouTube, wyjaśniając, że wiązki laserowe nie pochodzą z amerykańskiego statku kosmicznego, ale „najbardziej prawdopodobnym kandydatem” był „chiński satelita Daqi-1/AEMS”.

Według naukowców pracujących na ICESat-2 ATLAS, nie zostało to zrobione przez ich instrument, ale przez inny. Przeprowadzono symulacje trajektorii satelitów za pomocą podobnego instrumentu i znaleźli najbardziej prawdopodobnego kandydata na instrument ACDL na chińskim satelicie Daqi-1/AEMS.

Chociaż satelita Daqi-1 jest rzekomo statkiem kosmicznym monitorującym atmosferę, Pentagon ma wiele obaw po incydencie z balonem szpiegowskim w zeszłym tygodniu, w którym bazy kosmiczne, a nawet sprzęt obserwacyjny na dużych wysokościach monitorowały Stany Zjednoczone i sojuszników.

Źródło: InneMedium.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.