Chiny stworzyły działo mikrofalowe do atakowania satelitów

Opublikowano: 18.02.2024 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1995

Chińscy badacze stworzyli zaawansowane „działo mikrofalowe”, które jest w stanie zakłócać pracę satelitów za pomocą mikrofal o dużej mocy (HPM), 68 000 razy silniejszych niż ziemskie pole magnetyczne.

Ta najnowocześniejsza broń wykorzystuje cztery silniki Stirlinga, zapewniające wydajne chłodzenie i wyjątkowo niskie zużycie energii w porównaniu z podobnymi systemami.

Działo mikrofalowe można zamontować na ciężarówce, co zapewnia chińskiej armii wyjątkową mobilność i strategiczne możliwości rozmieszczenia. Zastosowanie technologii silnika Stirlinga wyróżnia tę broń, czyniąc ją pierwszą tego typu, która została otwarcie ujawniona opinii publicznej.

Na filmie niżej przykład działania silnika Stirlinga.

Zespół projektowy kierowany przez naukowca zajmującego się inżynierią elektroniczną Xu Ce podkreśla, że ciągłe, ustalone pole magnetyczne broni jest wyjątkowo silne. Jego intensywność osiąga poziom porównywalny z niemal połową natężenia pola magnetycznego generowanego przez Wielki Zderzacz Hadronów w Europie, co podkreśla zaawansowanie technologiczne osiągnięte przez chińskich badaczy.

Możliwość ciągłej pracy przez maksymalnie cztery godziny bez utraty mocy, zwiększa praktyczność broni, umożliwiając jej ciągłe użycie podczas dłuższych misji.

Działo HPM zostało opracowane przez naukowców z Northwest Institute of Nuclear Technology i Institute of Electrical Engineering, co ukazuje postęp Chin w tej technologii oraz zaangażowanie kraju we wzmacnianiu swojego potencjału wojskowego i sprawności technologicznej na arenie międzynarodowej.

Na podstawie: SCMP.com
Źródło zagraniczne: NaturalNews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 18.02.2024 10:51

    To nadal ciagle stara technologia. Usmani mają na orbicie już skuteczniejsze ,,zabawki,, ( np działka woframowe) którymi się nie chwalą. A działanie mikrofal łatwo zneutralizować przez odpowiednie ekranowanie satelitów ( przykład kuchenek mikrofalowych). Żeby była naporawdę skuteczna musiałaby być na orbicie w próżni a nie na ziemi. Tak jak w przypadku innych broni elektromagnetycznych problem to atmosfera i burze które zakłócają naturalne pole magnetyczne. Takie działko będzie mało efektywne np w trakcie burzy z piorunami. Mało tego w trakcie działania w takich warunkach może ściągnąć na siebie pioruny, bo promieniowanie mikrofalowe jonizuje powietrze. Kolejny przykład ,,straszenia,, pozornie skuteczną bronią. No ale gawiedź uwierzy w takie ,,rewelacje,,…Chinole stworzyli tylko bardzo mocną mikrofalówkę….

  2. rici 18.02.2024 11:15

    replikant; przeciwko broni elektromagnetycznej wystarczy zbudowac dzialko orgonowe, bardzo proste i wcale niedrogie, albo klatke Faradaya.
    A tak nawiasem to wiekszosc blokow mieszkalnych budowana w latach 1970-2000 to klatki Faradaya.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.