Przyczyna „ataku akustycznego” przeciw dyplomatom USA na Kubie

Opublikowano: 07.12.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1681

Najbardziej prawdopodobną przyczyną problemów ze zdrowiem amerykańskich dyplomatów i ich rodzin w ambasadzie w Hawanie, a także Konsulacie Generalnym w Kantonie było oddziaływanie ukierunkowanych mikrofali – napisano w raporcie Narodowej Akademii Nauk, Inżynierii i Medycyny Stanów Zjednoczonych.

Jak podkreślono, w 2016 i 2017 roku pracownicy przedstawicielstw dyplomatycznych Stanów Zjednoczonych na Kubie i w Chinach zaczęli skarżyć się na nietypowe dolegliwości, w tym wysokie ciśnienie, zawroty głowy, problemy ze wzrokiem i słuchem oraz funkcjami kognitywnymi.

„Komisja uważa te przypadki za bardzo niepokojące, częściowo z powodu prawdopodobnej roli ukierunkowanej, pulsującej energii o częstotliwości radiowej jako sposobu oddziaływania, ale także z powodu silnego bólu i słabości, jakie odczuwały niektóre z osób” – podkreślił jeden z autorów raportu David Relman.

Komisja, która badała tę sprawę, podała również jako prawdopodobną przyczynę użycie broni chemicznej, choroby zakaźne i problemy psychologiczne.

W 2017 roku Departament Stanu USA poinformował, że kilkudziesięciu pracowników amerykańskiej ambasady na Kubie zostało poddanych „atakom akustycznym”, których źródło do tej pory nie jest znane. Jak podkreśliła Hawana, nie ma dowodów na takie działania wobec amerykańskich dyplomatów w kraju. Strona chińska również oświadczyła, że nie posiada informacji, potwierdzających podobne ataki akustyczne.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. gajowy 07.12.2020 13:59

    Trochę mocniejszy sygnal 3G/4G i już takie halo. Normalnych ludzi to by odesłano do psychiatry.

  2. kapirabarbaraj 08.12.2020 20:09

    @Arcetron
    Możesz trochę lepiej wytłumaczyć jak badanie EEG miałoby pomóc w zablokowaniu wysyłanych i odbieranych sygnałów? Jestem tzw “Targetem”. w
    Wydawało mi się że jeśli chodzi np. o kwestie czytania w myślach – opiera się to na odczycie fal EEG(nie tylko), jednak w sposób zdalny, bez użycia elektrod, który następnie po cyfrowym przekształceniu pozwala odszyfrować treść ludzkiej myśli. Idąc tym tropem, pole elektromagnetyczne wytworzone przez mózg zostaje “zczytane”, lecz w jaki sposób następuje jakaś widoczna ingerencja w nie która może zostać udowodniona tym badaniem? Czy w kwestii samego odbioru sygnału do mózgu, a nie nadania go do mózgu, badanie jest w stanie jakoś to wykryć? Zerwać lub zakłócić to połączenie? Jeśli nie EEG, to znasz jakiś inny sposób?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.