SpaceX przedstawił militarną wersję satelitów Starlink

Opublikowano: 09.12.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2428

Elon Musk zadowolił swojego największego klienta z sektora publicznego, Departament Obrony, wypuszczając nową linię satelitów Starlink do celów wojskowych. Pojazdy Starshield można połączyć w odporną na manipulacje sieć, która może monitorować, komunikować się i przenosić inne „ładunki” na pokładzie. Firma spodziewa się, że nowicjusz wzbudzi jeszcze większe zainteresowanie Pentagonu niż istniejące satelity Starlink.

„Podczas gdy Starlink jest przeznaczony dla potrzeb konsumenckich i komercyjnych, Starshield jest przeznaczony dla rządu” – czytamy na stronie internetowej firmy.

Z oczywistych względów niewiele jest szczegółów na temat możliwości i parametrów technicznych satelitów wojskowych. SpaceX nie informował o wcześniejszych testach ani pracach nad technologią Starshield. Na stronie internetowej firmy czytamy, że głównymi obszarami zastosowania nowości są zdjęcia satelitarne, komunikacja i „umieszczanie ładunku” (innymi słowy Starshield może stać się elastyczną platformą dla wszelkiego rodzaju sprzętu).

SpaceX oferuje Starshield jako kompleksową ofertę bezpieczeństwa narodowego. Firma zobowiązuje się zbudować wszystko, od anten naziemnych po satelity, wystrzelić je na swoich rakietach i obsługiwać sieć satelitarną. Obiecała również wyposażyć satelity wojskowe w dodatkowe funkcje kryptograficzne wysokiego poziomu w celu bezpiecznego umieszczania tajnych ładunków i przetwarzania danych, donosi CNBC. Inną ważną cechą jest międzysatelitarna komunikacja laserowa, taka jak konstelacja Starlink. Terminale można instalować na „satelitach partnerskich”, aby inni producenci mogli dodawać do sieci Starshield.

Równolegle SpaceX kontynuuje budowę konstelacji Starlink. Firma niedawno otrzymała pozwolenie od FCC na umieszczenie na orbicie nowej generacji satelitów Starlink. Nowe pojazdy w wersji 2.0 zwiększą konstelację na niskiej orbicie okołoziemskiej o 7500 jednostek.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

2

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. wloczykij 12.12.2022 11:36

    Kłamstwom nie ma końca. Już na Marsie domy będą budować, bo księżyc jest za blisko. Idź nad może, zobacz wyspę, sprawdź jak jest daleko i zastanów się jakim cudem możesz ją widzieć.

  2. Anewryzm 14.12.2022 07:40

    @wloczykij Wystarczy chwila szukania w google by zrozumieć dlaczego akurat mars, a nie księżyc.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.