Chcą komisji śledczej i postawić przed nią Kaczyńskiego

Opublikowano: 15.09.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2098

Konfederacja nie odpuszcza w temacie afery wizowej. Podczas dzisiejszej Konferencji prasowej, współprzewodniczący Konfederacji, Krzysztof Bosak poinformował, że w przyszłym Sejmie Konfederacja będzie dążyła do powołania komisji śledczej w celu wyjaśnienia tej afery.

„Po wyborach, kiedy PiS straci większość, będzie możliwość wyjaśnić to wszystko. I instrument komisji śledczej jest tutaj jak najbardziej właściwy. Bowiem po komisję śledczą sięga się niekoniecznie wtedy, kiedy doszło do oczywistego przestępstwa. Wtedy instytucją właściwą jest prokuratura. Po komisję śledczą sięga się wtedy, kiedy mamy coś, co nie jest w oczywisty sposób przestępstwem, ale widać, że państwo nie działa prawidłowo. I trzeba wyjaśnić, dlaczego państwo nie działa prawidłowo. To jest dokładnie ta sytuacja” – powiedział Krzysztof Bosak.

Konfederacja chciałaby wezwać przed komisję śledczą takie osoby jak „premier Morawiecki, minister Kamiński, minister Maląg i minister Rau oraz wcześniejszy minister spraw zagranicznych”. Dodatkowo Konfederacja chce, aby przed taką komisją stawił się zdymisjonowany minister Wawrzyk i również wcześniej zdymisjonowany wiceminister Chorąży. Ale na tym nie koniec, bo jak zapowiada lider Konfederacji, ugrupowanie będzie chciało również wezwać Jarosława Kaczyńskiego. Kaczyński, według Konfederacji, „jest mózgiem całej ekipy” i taka polityka w kwestii imigrantów i masowego ich przyjmowania „nie odbywała się bez jego wiedzy i zgody”.

Jakub Kalus, członek Zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz „jedynka” Konfederacji w Gliwicach, zwrócił uwagę na ogromną hipokryzję w tym temacie ze strony partii rządzącej: „Z jednej strony Jarosław Kaczyński wprowadza w życie referendum w sprawie imigrantów, a jednocześnie tworzy mechanizmy, dzięki którym w zeszłym roku zostało wydanych 365 tysięcy zezwoleń na pracę dla imigrantów. Przy czym aż 136 tysięcy tych zezwoleń trafiło do państw muzułmańskich”.

Autorstwo: marsz_admin
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stanlley 15.09.2023 11:47

    Konfederacja głosowała przeciw uchyleniu imunitetu dla Jarka – no dobra niektórzy się wstrzymali… a teraz gardłują… głupim trzeba być by dać się nabrać na te ich teatrzyki!

  2. LichoNiespi 15.09.2023 12:57

    ………………..i co zrobi jemy ta tzw komisja szledcza…..odsunom jego od koryta i bedzie dalej zyl w luksusach i smial sie z debili….tu trzeba Feliksa Dzierzynskiego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.