Katargate. Tarabella i Cozzolino w tarapatach

Opublikowano: 03.02.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1894

Parlament Europejski w czwartkowym głosowaniu opowiedział się za uchyleniem immunitetu Belgowi Marcowi Tarabelli i Włochowi Andrei Cozzolino. Politycy są zamieszani w skandal korupcyjny zwanym Katargate. Wcześniej, we wtorek Komisja Prawna Parlamentu Europejskiego opowiedziała się za uchyleniem immunitetu obu europosłom.

W grudniu 2022 roku opinią publiczną w Unii Europejskiej wstrząsnął skandal łapówkarski w Parlamencie Europejskim. Kraje takie jak Katar i Maroko rzekomo próbowały wpłynąć na decyzje gospodarcze i polityczne PE za łapówki.

Według zeznań byłego europosła z Włoch Piera Antonio Panzeriego, miał on przekazać Marcowi Tarabelli 120 tys. euro. Pier Antonio Panzeri w zamian za złagodzenie wyroku pomaga belgijskiemu wymiarowi sprawiedliwości w śledztwie.

Z kolei Andrea Cozzolino łączony jest z Francesco Giorgim, który był jego asystentem. Natomiast partnerem życiowym Giorgiego jest osadzona w belgijskim areszcie była wiceszefowa PE Eva Kaili.

Wcześniej Marc Tarabella i Andrea Cozzolino zostali wykluczeni z europejskiej grupy Socjalistów i Demokratów. Obaj zaprzeczają swojemu udziałowi w aferze, ale już dali do zrozumienia, że nie będą sprzeciwiać się ewentualnemu uchyleniu ich immunitetu.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: RadioMaryja.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.