Stosy dolarów z łapówek w ukraińskim Sądzie Najwyższym!

Opublikowano: 16.05.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3271

Ukrainą wstrząsnął skandal korupcyjny. Władze państwowe prowadzą dochodzenie ws. ogromnych łapówek, które miały być przyjmowane w Sądzie Najwyższym.

Sprawą zajmuje się Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy (NABU) i biuro Specjalnego Prokuratora Antykorupcyjnego (SAP). Lokalne media informują, że pod zarzutem przyjęcia łapówki w wysokości 3 mln dolarów zatrzymany został prezes Sądu Najwyższego Wsiewołod Kniaziew.

Pieniądze miały pochodzić ze środowiska ukraińskiego miliardera Kostiantyna Żewago, który w grudniu został zatrzymany we Francji w związku z wysuwanymi przez stronę ukraińską oskarżeniami o defraudację.

Oligarcha przed sądem zarzekał się, że jest niewinny i twierdził, że nie powinien podlegać ekstradycji na Ukrainę.

„NABU i SAP ujawniły korupcję na dużą skalę w Sądzie Najwyższym, a mianowicie plan przyjmowania łapówek przez kierownictwo i sędziów Sądu Najwyższego. Trwają nadzwyczajne czynności dochodzeniowe” – informują ukraińskie władze za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W sprawie ujawniono zdjęcia, na których widać całe stosy dolarów, które miały pochodzić z łapówek.

Przypomnijmy, że niedawno Unia Europejska wskazała, że korupcja to jeden z głównych problemów, które musi przezwyciężyć Ukraina, jeśli chce zostać członkiem Wspólnoty.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Reuters
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Kaczor3333 16.05.2023 13:16

    Ja zostałem wyleczony przez samych ukraińcôw, z dawania jakich kolwiek pieniędzy na tzw pomoc. Już wolę im tylko współczuć, bo to nic nie kosztuje.

  2. AlbertW41 16.05.2023 18:27

    Ha ha a czego sie spodzeiwaliscie, rozdawnie nie swojej kasy na rzecz Ukrainy bez zadnego dozoru prowadzi do takich skutkow. Na szczescie to nie moja kasa wiec smieje sie w twarz wszystkim ktorzy gotowi byli zabic za bycie przeciwnym wspieraniu Ukrainy i to jeszcze nie koniec.

  3. replikant3d 16.05.2023 19:19

    AlbertW41, chyba nie wiesz o tym że nasze ,,klakierki,, równierz sypnęły im naszym groszem bez naszej wiedzy…więc chyba nie będziesz się smiać w swoją twarz . Ukry to roszczeniowy i beczelny naród. Ale ludziska powoli zaczynają to widzieć…lepiej późno niż wcale..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.