CBDC pozwoli na pełną kontrolę portfeli i wydatków obywateli

Opublikowano: 01.07.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2584

Koszmar wykluczenia ekonomicznego ma już miejsce w Europie. Politykowi Nigelowi Farage’owi w Wielkiej Brytanii zablokowano konta bankowe, a banki nie chcą mu otworzyć nowych. To przedsmak tego, co szykują nam planiści Wielkiego Resetu i Cyfrowej Waluty Banku Centralnego (CBDC).

Ponad 1500 „światowych przywódców” z 90 krajów spotkało się w gminie Tianjin w północnych Chinach na letnim Davos Światowego Forum Ekonomicznego. Premier Chin Li Qiang otworzył konferencję, omawiając sukces gospodarczy Chin w kontekście modernizacji. Oczekuje się, że wzrost w Chinach przyspieszy w drugiej połowie roku. Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) przewiduje, że same Chiny przyczynią się do jednokrotnego wzrostu światowego PKB w 2023 r.

Klaus Schwab zaczął od pochwały KPCh za osiągnięcie całkowitej kontroli nad populacją poprzez blokady COVID-19 i system kredytu społecznego. Chiny wdrożyły jedną z najsurowszych polityk blokowania gospodarki i obywateli na świecie. Ludzie byli zabarykadowani w swoich domach bez ostrzeżenia i bez czasu na przygotowanie się. Polityka „Zero COVID” spowodowała zamknięcie firm i przerwanie globalnych łańcuchów dostaw. Chiny nawet zabijały zwierzęta domowe, które były podejrzane o zarażenie się wirusem. Latali dronami po miastach, przypominając ludziom, aby pozostali w domach. Chociaż dużo z tych filmów usunięto z internetu, to wielu może pamiętać materiały przedstawiające obywateli Chin wywożonych w pozbawionych okien furgonetkach do obozów kwarantanny.

Chiny wdrożyły kody QR i cofnęły wszelką swobodę poruszania się. KPCh zapobiegała runom na banki wprowadzając kody QR i uniemożliwiając deponentom nawet wejście do banków. Ludzie potrzebowali kodów QR, aby kupić jedzenie, wsiąść do pociągu lub uzyskać dostęp do dowolnego miejsca publicznego. Następnie zintensyfikowali monitorowanie wyników kredytu społecznego, umieszczając w całym kraju system masowego nadzoru, który wykorzystuje dane osobowe do tworzenia profilu osobistego prawie każdego mieszkańca. Wciąż dopracowują tę technologię, ale ostatecznie każdy mieszkaniec będzie tylko numerem w tym systemie danych.

Chiny przodują na świecie w rządowej inwigilacji. Czy zatem istnieje lepsze miejsce do dyskusji o nadchodzącej cyfryzacji świata finansów? Na konferencji obecny był partner megakorporacji BlackRock, Jeremy Allaire. Jego firma zarządzała cyfrowym stablecoinem USDC. Allaire mówił o znaczeniu „publiczno-prywatnych” walut cyfrowych banku centralnego (CBDC). „Możemy mieć potencjalnie […] mroczniejszy świat, w którym to rząd będzie decydował o tym, że jednostki pieniężne banku centralnego można wykorzystać do zakupu tylko pewnych rzeczy, a nie innych, które uzna za mniej pożądane, jak powiedzmy amunicja, narkotyki, pornografia lub coś tego typu” – zauważył na konferencji profesor uniwersytetu Cornell, Eswar Prasad. „Teraz jesteśmy u progu znikania fizycznej waluty” kontynuował.

Wielki Reset wymaga od nas byśmy oddali całą kontrolę nad nami do jednej scentralizowanej władzy. Chcą kontrolować każdy aspekt naszego życia, w tym sposób, w jaki wydajemy pieniądze. Wprowadzają „mroczny świat”, w którym jeden scentralizowany rząd będzie rządził nami wszystkimi. Na szczęście ten plan się nie powiedzie, ale nie obędzie się bez długiego okresu zniszczenia.

Źródło zagraniczne: ArmstrongEconomics.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szwęda 01.07.2023 14:35

    Dlaczego niby ma się nie powieść ten plan?

  2. replikant3d 01.07.2023 19:24

    Właśnie. Ludziska tak są ,,ogłupiałe,, że przystaną na wszystko, byle było wygodnie…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.