Biedronka karze pracowników za udział w strajku

Opublikowano: 20.05.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 234

Właściciel Biedronek, portugalski Jeronimo Martins uważa, że majowy protest był nielegalny i zaczyna karać pracowników za udział w nim.

2 maja w kilku sieciach handlowych odbył się strajk włoski, który miał na celu zwiększenie uposażeń osób w tych sieciach pracujących. Najczęściej polegał on na otworzeniu tylko jednej kasy, przez co klienci stali w gigantycznych kolejkach.

Zarząd Jeronimo Martins uważa, że protest był nielegalny. NSZZ „Solidarność” działająca w Biedronce, uważa, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem, a zarząd we właściwym momencie otrzymał faks o akcji.

“Zaznaczyliśmy w nim, że nie jest to strajk polegający na odstąpieniu pracowników od pracy. Przeciwnie, pracownicy mieli w tym dniu pracować zgodnie z przepisami prawa, bhp i procedurami wewnętrznymi firmy. Praca w tym dniu nie naruszała obowiązków pracowniczych ani dobra zakładu, co mogłoby narazić pracodawcę na szkody” – uważa przewodniczący „Solidarności” w Biedronce Piotr Adamczak.

Mimo to Biedronka ukarała część pracowników, w tym kierowników sklepów i kasjerów. Takie same konsekwencje ponoszą też osoby pracujące w sieci Dino.

„Solidarność” zapowiada, że tej sprawy tak nie zostawi, bo nie zgadza się z argumentami zarządu Jeronimo Martins o niewypełnianiu przez ukarane osoby obowiązków pracowniczych w sposób należyty.

Autorstwo: TJ
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Waldorfus
Użytkownik

Prezes — zarządu: Polityka wschodnia partii PiS

Hordy ukraińskich rzezimieszków już nadciągają aby… – może tylko – zastąpić Polaków na ich stanowiskach pracy w „Biedronce”: https://dorzeczy.pl/swiat/29815/Ukraina-gloryfikuje-UPA-i-falszuje-historie-Reduta-Dobrego-Imienia-apeluje-do-polskich-wladz-o-szybka-reakcje-zanim-bedzie-za-pozno.html