Biblioteka książek porzuconych

Opublikowano: 21.01.2018 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Pracownicy służb oczyszczania z Ankary otworzyli bibliotekę publiczną, w której znajdują się wyłącznie książki uratowane przed wysypiskiem. Gdy wieść gminna się rozniosła, ludzie zaczęli przekazywać książki osobiście.

Początkowo ze zgromadzonego w byłej cegielni księgozbioru mogli korzystać tylko pracownicy firmy i ich rodziny. Kolekcja jednak stale rosła, podobnie zresztą jak zainteresowanie lokalnej społeczności, ostatecznie więc we wrześniu ubiegłego roku biblioteka otworzyła swoje podwoje dla wszystkich.

Chętni mogą wybierać spośród przeszło 6 tysięcy tytułów, które reprezentują przeróżne gatunki literackie. Szczególnie popularny jest dział dziecięcy z komiksami. Utworzono też specjalną sekcję poświęconą badaniom naukowym. Woluminów jest tak dużo, że książki zaczęto wypożyczać do szkół, więzień czy projektów edukacyjnych. Trzeba też było utworzyć etat i zatrudnić kogoś do obsługi biblioteki.

Książki są wypożyczane na 2 tygodnie, ale gdy zajdzie taka potrzeba, termin zwrotu można odroczyć. W budynku znajdują się strefa czytelnicza z wygodnymi kanapami oraz kącik szachowy.

Autorstwo: Anna Błońska
Na podstawie: Edition.CNN.com
Źródło: KopalniaWiedzy.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o