Bezprecedensowe uszkodzenia nitek gazociągu Nord Stream

Opublikowano: 27.09.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1302

Gazociągom systemu Nord Stream (Nord Stream i Nord Stream 2) wyrządzono bezprecedensowe szkody. Oszacowanie ram czasowych przywrócenia ich operacyjności obecnie jest niemożliwe – poinformowała we wtorek 27 września spółka Nord Stream AG, operator gazociągu.

„Zniszczenia, które miały miejsce tego samego dnia na trzech nitkach gazociągów morskich systemu Nord Stream, są bezprecedensowe. Nie można jeszcze oszacować czasu przywrócenia sprawności infrastruktury przesyłowej gazu” — czytamy w raporcie spółki-operatora.

Dzień wcześniej spółka Nord Stream 2 AG podała, że wypełniony gazem technicznym Nord Stream 2 uległ awarii na wodach duńskich. Zauważono, że nastąpił gwałtowny spadek ciśnienia na linii A. Później spółka Nord Stream AG poinformowała, że spadek ciśnienia odnotowano również na obu nitkach Nord Stream. Przyczyny tak nagłych usterek nie są znane.

Duński Urząd Morski wydał komunikat o wycieku gazu w pobliżu wyspy Bornholm, który „może być niebezpieczny dla żeglugi”. Reuters cytuje szwedzką administrację morską, która stwierdziła: „Na Nord Streamie są dwa przecieki: jeden w szwedzkiej strefie ekonomicznej, a drugi w duńskiej. Są bardzo blisko siebie”.

Źródło: pl.News-Front.info

10

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. bboyprezes 27.09.2022 13:09

    No to jednak będzie ta “naturalna, niezapowiedziana” zima, chłód i podwyżki cen energii.

  2. elroman 27.09.2022 17:10

    To polscy nurkowie na zlecenia kaczyńskiego podłożyli ładunki uszkadzajac rurociągi, duda z morawieckim nie chcą byśmy sami zamarzneli tej zimy.

  3. vannamond 27.09.2022 18:00

    Ta, nieznane:-)))

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.