Będą kibicom czytać „Dziennik Anny Frank”

Opublikowano: 27.10.2017 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 360

Włoski Związek Piłki Nożnej postanowił, że w ciągu najbliższego tygodnia przed każdym meczem będzie czytany fragment z “Dziennika Anny Frank”.

Taka jest reakcja na antysemickie wybryki kibiców klubu Lazio w niedzielę na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. Po zakończeniu meczu z drużyną Cagliari znaleziono tam ulotki i nalepki o treści antysemickiej, w tym wizerunek Anny Frank w stroju piłkarskim Roma.

Wywołało to ostrą reakcję wspólnoty żydowskiej, której szef oznajmił: „Zawieziemy kibiców do Auschwitz. To już nie piłka nożna i nie sport”.

Claudio Lotito, właściciel i prezes klubu piłkarskiego Lazio oznajmił, że będzie corocznie wysyłać 200 kibiców na wycieczkę do muzeum Auschwitz, by zdawali sobie sprawę z tego, czym jest antysemityzm i do czego może doprowadzić. Później Lotito złożył w rzymskiej synagodze wieniec z napisem „Naszym braciom żydowskim od klubu Lazio”.

„Jestem zszokowana” — napisała minister kultury i sportu Izraela Miri Regev w liście wysłanym do włoskiego rządu.

Incydent oburzył przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Antonio Tajaniego. Wykorzystywanie wizerunku Anny Frank w takim kontekście jest absolutnie niedopuszczalne, to znieważenie pamięci o niej. W UE wolność sumienia jest jedną z fundamentalnych wartości”. Dodał, że „antysemityzm powinien pozostać jedynie koszmarną kartą w historii Włoch.

Przedwczoraj piłkarze Lazio grali w koszulkach z wizerunkiem Anny Frank, by po raz kolejny podkreślić niedopuszczalność idei antysemityzmu, aczkolwiek nie wpłynie to na śledztwo dyscyplinarne już wszczęte przez Włoski Związek Piłki Nożnej przeciwko Lazio.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
blackeyed
Użytkownik
blackeyed

Wizerunek Anny Frank w stroju piłkarskim Roma jest antysemicki? A nie czasem antyromski?