Banki z Chin i Turcji odmawiają współpracy z rosyjskimi?

Opublikowano: 10.02.2024 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1906

Wg Bloomberga i Radia Swoboda, banki z Chin i Turcji odmawiają współpracy z bankami rosyjskimi, ponieważ nie chcą trafić na listy sankcyjne USA, po tym gdy pod koniec grudnia Waszyngton nałożył nowe ograniczenia na wspierające Rosję podmioty z krajów trzecich.

Banki obawiają się strat finansowych i wizerunkowych. Co najmniej dwa państwowe banki z Chin zarządziły przegląd swoich transakcji z rosyjskimi klientami i zapowiedziały zerwanie współpracy z podmiotami z Rosji objętymi sankcjami i powiązanymi z przemysłem zbrojeniowym.

Banki tureckie już wcześniej zerwały z rosyjskimi instytucjami kredytowymi z wyjątkiem filii wciąż prowadzących działalność w Rosji.

Wg Bloomberga, największe państwowe banki z Chin będą przestrzegać sankcji USA nałożonych na Rosję, gdyż w przeszłości stosowały się do ograniczeń wymierzonych w Iran i Koreę Północną.

Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. LichoNiespi 10.02.2024 12:41

  No to juz wiecie dlaczego Japonia zaatakowala amerykanow w 1941 na Pacyfiku.

 2. Foxi 10.02.2024 15:23

  Radio Swoboda to coś jak Radio Wolna Europa czyli twór CIA. Można wierzyć że 2+2=5? No pewnie że można! Bo wynik zależy od wysokości stawki, a nie od jakiejś tam przestarzałej matematyki.

 3. rozrabiaka 10.02.2024 18:20

  “Wg Bloomberga i Radia Swoboda” to po pierwsze.
  “Co najmniej dwa państwowe banki z Chin zarządziły przegląd swoich transakcji ” kto jest co najmniej w przybliżeniu źródłem?
  A kupowanie przez Amerykanów bezpośrednio ropy od federacjir to takiego faktu nie było?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.