Bank Anglii dodrukował kolejnych 100 miliardów funtów

Opublikowano: 21.06.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 791

Bank Anglii wpompowuje kolejne 100 miliardów funtów do brytyjskiej gospodarki. Łącznie ilość dodrukowanej gotówki, aby zapobiec kryzysowi gospodarczemu spowodowanemu przez koronawirusa, osiągnęła teraz poziom 745 miliardów funtów.

Bank Anglii rozszerza program drukowania gotówki o kolejne 100 miliardów funtów w związku z rosnącymi obawami przed krachem gospodarczym.

Gubernator Andrew Bailey rozpoczął kolejną rundę luzowania ilościowego, zwiększając całkowitą kwotę do 745 miliardów funtów.

Komitet polityki pieniężnej Banku utrzymal stopy procentowe na rekordowo niskim poziomie 0,1%.

Urząd ds. Statystyki Krajowej, ogłosił w środę, że inflacja spadła do najniższego poziomu od czterech lat, wynoszącego 0,5 procent w ubiegłym miesiącu – z 0,8 procent w kwietniu.

Do tej pory Bank nie wprowadził ujemnych stóp procentowych.

Po początkowym pozornym wykluczeniu ujemnych stóp procentowych Bailey powiedział, że polityka była „aktywnie weryfikowana” podczas obecnego kryzysu.

Oficjalne dane pokazują, że gospodarka skurczyła się o rekordowy poziom 20,4 procent w kwietniu – pierwszy pełny miesiąc blokady.

Dane opublikowane przez Urząd Statystyczny wskazywały na gwałtowny wzrost bezrobocia. 612 000 pracowników spadło z listy płac między marcem a majem.

Źródło: Brytol.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. kozik 21.06.2020 17:10

    Banki dostaną prowizję, klasa średnia zniknie, a całe społeczeństwo spłaci to w podatkach. Miodzio!
    W Rzeczpospolitej Polski Ludowej mamy do czynienia z tym samym.

  2. akami 23.06.2020 14:09

    Na mój chłopski rozum. Eliminacja gotówki. Ujemne stopy procentowe. Czy to nie oznacza że banki przestaną pełnić rolę depozytariusza a zaczną pełnić rolę żandarma? Czy to się nie skończy ostatecznie masowym buntem społecznym? Nie do końca jestem pewien czy ludzie ulegną garstce bogaczy gdy dojdzie do punktu przegięcia pomimo starań aby było to powolne gotowanie żaby.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.