Autonomiczny ogromny tankowiec przepłynął ocean

Opublikowano: 10.06.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1062

Inżynierowie przygotowują statek do sprzedaży w przyszłym roku po oficjalnej certyfikacji. HD Hyundai ogłosił osiągnięcia Prism Courage, super dużego tankowca o pojemności 122 tys. ton. Jest obsługiwany przez jego spółkę zależną Avikus i jest pierwszym tak dużym statkiem, który przepłynął ocean, tj. ponad 10 tys. km pod autonomiczną kontrolą.

Statek opuścił port w Teksasie 1 maja 2022 r., a następnie przepłynął przez Kanał Panamski i Pacyfik. Po 33-dniowej podróży dotarł do terminalu Boryeong LNG (skroplonego gazu ziemnego) w południowej prowincji Chungcheong w Korei.

W drugiej połowie podróży statek znajdował się pod kontrolą autonomicznego systemu nawigacji HiNAS 2.0, który nie tylko go kontrolował, ale także szukał najlepszych tras i optymalnych prędkości w oparciu o rozwiązanie Hyundai Global Service Integrated Smartship Solution (ISS) sztuczna inteligencja.

HiNAS 2.0 zaowocował 7% poprawą efektywności paliwowej i 5% redukcją emisji gazów cieplarnianych. Ponadto ponad sto razy udało mu się wykryć i ominąć inne statki. Podczas rejsu Prism Courage był monitorowany przez American Bureau of Shipping i Korean Register of Shipping w celu potwierdzenia jego wydajności i stabilności.

Celem jest, aby HiNAS 2.0 był gotowy do sprzedaży w przyszłym roku po oficjalnej certyfikacji.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

3

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. sga 10.06.2022 21:03

    ich juz calkiem pogielo
    moze niech jeszcze dadza kontrole ‘autonomicznym’ systemom w elektrowniach jadrowych i arsenalach nuklearnych
    i w ogole ‘rzekomo’ sztucznej inteligencji nad wszystkim.

  2. net 10.06.2022 21:44

    Czekam na “autonomicznych” parlamentarzystów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.