Austria zakazuje burki… i twarzy klauna

Opublikowano: 29.09.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 471

Austria od niedzieli stanie się piątym europejskim krajem, który zakazał noszenia w przestrzeni publicznej pełnych zasłon twarzy takich jak burka czy nikab.

Za tą decyzją ma stać zagrożenie terroryzmem i napływ imigrantów z krajów muzułmańskich, ale żeby nie wyglądało to na zakaz wymierzony w muzułmanów zakazano też zakładania chust na twarz, masek i malowania w sposób, który całkowicie pokrywa twarz.

Zakaz w efekcie będzie dotyczył kilkuset muzułmanek i ewentualnie turystów z krajów arabskich, którzy odwiedzają regularnie alpejskie kurorty.

Przeciwko ustawie protestują organizacje muzułmańskie. Osoby niestosujące się do przepisów będą ukarane mandatem 150 euro.

Dodatkowo zostaną wprowadzone obowiązkowe kursy integracyjne dla uchodźców uczące języka niemieckiego i wartości kraju.

Autorstwo: (j)
Na podstawie: USAToday.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.