Arabskie media twierdzą, że Assad miał udar mózgu

Opublikowano: 31.01.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 722

Wiadomość o ciężkim stanie zdrowia a nawet o śmierci prezydenta Syrii, Baszara Assada, zaczęła rozprzestrzeniać się w internecie niczym błyskawica. Niektóre media, powołując się na “wiarygodne źródła” twierdzą, że Assad doznał udaru mózgu i przebywa w szpitalu w Damaszku.

Wiadomość na ten temat pojawiła się w libańskich gazetach al-Mustaqbal i al-Diyar. Niedługo potem o stanie zdrowia syryjskiego przywódcy zaczęto pisać w Arabii Saudyjskiej, a nawet we Francji. Jednak żadne media nie przedstawiają konkretnych źródeł i wskazują na różne przyczyny jego choroby lub śmierci.

Francuski Le Point pisze, że Assad miał otrzymać strzał w głowę od swojego osobistego irańskiego ochroniarza. Zaś saudyjskie gazety Okaz i Asharq al-Awsat twierdzą, że prezydent Syrii ma guza mózgu lub ucierpiał psychicznie w wyniku toczącej się wieloletniej wojny. Pojawia się mnóstwo plotek, że Assad nie żyje, został ciężko postrzelony lub cierpi na poważną chorobę, którą próbuje ukryć za wszelką cenę.

Rząd w Syrii postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości i oświadczył, że Assad jest zdrowy i wykonuje swoje obowiązki w sposób normalny. Stwierdzono, że pogłoski o śmierci Assada pojawiały się regularnie od 2011 roku i próbuje się w ten sposób podnieść morale terrorystów, którzy wciąż mają nadzieję, że uda im się obalić władze.

Zachodnie media żywią wyjątkową nienawiść do Assada – zwykle określają go jako dyktatora i mordercę, po czym stwierdza się, że to on odpowiada za ataki chemiczne na cywilów, choć terroryści i tzw. rebelianci do dziś posiadają gazy bojowe. Oszukuje się również czytelników jakoby Assad odpowiadał za śmierć ponad 500 tysięcy ludzi. Podobne informacje o fatalnym stanie zdrowia czy chorobach psychicznych podawane były przez zachodnie media w kwestii Władimira Putina. Na tej samej zasadzie, ktoś wielokrotnie produkował fałszywe informacje o śmierci królowej Elżbiety II.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Sana.sy, Independent.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BrutulloF1 31.01.2017 14:03

    Sponsorzy chaosu chcą podkopać morale ludzi walczących o przetrwanie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.