Asad skomentował plany Trumpa o jego zamordowaniu

Opublikowano: 08.10.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1423

Prezydent Syrii Baszar al-Asad skomentował w wywiadzie dla Sputnika wypowiedź amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa dotyczącą planów jego likwidacji, podkreślając, że zabójstwa są metodą pracy USA od dziesięcioleci. Trump przyznał wcześniej, że rozważał możliwość wyeliminowania al-Asada, ale odradził mu to ówczesny sekretarz obrony James Mattis.

„Zabójstwa to amerykańska metoda pracy, modus operandi, robią to cały czas od dziesięcioleci. Wszędzie, w każdym zakątku świata. Nie ma tu nic nowego. Dlatego trzeba mieć na uwadze, że takie plany istniały od zawsze z różnych powodów. W warunkach konfliktu w Syrii czegoś podobnego powinniśmy oczekiwać od Amerykanów” – powiedział syryjski przywódca.

Al-Asad podkreślił, że Amerykanie bezprawnie okupują Syrię i wspierają terrorystów. Jego zdaniem „nic nie powstrzyma Waszyngtonu przed takimi brutalnymi działaniami i atakami, jeśli nie będzie równowagi w stosunkach międzynarodowych, w których Stany Zjednoczone nie będą mogły uchylić się od odpowiedzialności za swoje zbrodnie”. „W przeciwnym razie takie zachowania będą generować coraz więcej tego typu przestępstw w różnych regionach i nic ich nie powstrzyma” – podkreślił syryjski prezydent.

MSZ Syrii oświadczyło wcześniej, że wypowiedź prezydenta USA Donalda Trumpa dotycząca likwidacji al-Asada potwierdza przestępczą działalność Stanów Zjednoczonych, które „uciekają się do tych samych metod, co organizacje terrorystyczne – morderstw, likwidacji poza wszelkimi międzynarodowymi regułami i zasadami na rzecz własnych interesów w regionie”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.