Syryjski prezydent złożył życzenia chrześcijanom

Opublikowano: 26.12.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1122

Prezydent Syrii Baszar al-Assad złożył życzenia hierarchom reprezentującym wszystkie chrześcijańskie wyznania obecne na syryjskiej ziemi. Przedstawiciele wspólnot wyznawców Jezusa Chrystusa podziękowali natomiast za wysiłki rządu i armii, zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa i stabilności Syryjskiej Republiki Arabskiej.

Życzenia w imieniu syryjskiej głowy państwa przekazał Mansour Azzam, tamtejszy minister spraw prezydenckich. Tym samym przedstawiciel władz odwiedził hierarchów stojących na czele Syryjskiego Kościoła Ortodoksyjnego, Prawosławnego Patriarchatu Antiocheńskiego, Greckiego Melchickiego Kościoła Katolickiego, Kościoła katolickiego obrządku syryjskiego oraz obrządku ormiańskiego czy Narodowego Kościoła Ewangelickiego.

Ze swojej strony przedstawiciele chrześcijańskich wspólnot podziękowali al-Assadowi za życzenia, modląc się do Boga o ochronę Syrii, jej narodu oraz Syryjskiej Armii Arabskiej (SAA). Wyrazili oni jednocześnie nadzieję na zapewnienie Syryjczykom zdrowia, stabilności i bezpieczeństwa poprzez walkę z zagrożeniem terrorystycznym.

Działania władz Syrii pochwalił wcześniej biskup Krikor-Okosdinos Coussa, urodzony w syryjskim Aleppo zwierzchnik Kościoła katolickiego obrządku ormiańskiego w Egipcie. Zwrócił on uwagę ormiańskim katolikom, że rządowi w Damaszku udało się pokonać terroryzm, a przez to pokazać całemu światu model wytrwałości w obronie suwerenności państwa. Przypomniał dodatkowo, że Syria jest kolebką religii monoteistycznych oraz krajem współistnienia różnych religii.

W wielu syryjskich miastach bez przeszkód odbyły się Msze Święte celebrujące Boże Narodzenie. Media państwowe relacjonują zwłaszcza modlitwy w Damaszku, którym przewodniczył sam Ignacy Efrem II, patriarcha Antiochii i zwierzchnik Syryjskiego Kościoła Ortodoksyjnego. Duchowny krytykował przy tej okazji sankcje międzynarodowe, utrudniające życie zwykłym Syryjczykom.

Na podstawie: Sana.sy, Tishreen.news.sy
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.