Apelacja palestyńskich więźniów oddalona

Opublikowano: 12.05.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 473

Izraelski Sąd Najwyższy oddalił apelację dwóch więźniów prowadzących strajk głodowy, przetrzymywanych bez wyroku w areszcie administracyjnym.

Prawo izraelskie zezwala na aresztowanie i przetrzymanie Palestyńczyków, jeśli zostaną oni uznani za zagrożenie dla bezpieczeństwa. Co sześć miesięcy sąd wojskowy na podstawie tajnych materiałów dowodowych decyduje o odnowieniu aresztu, przez co uwięzieni w aresztach administracyjnych Palestyńczycy przebywają przez wiele miesięcy bez procesu.

Izraelski sąd wojskowy odrzucił w kwietniu wniosek obu aresztowanych o ich uwolnienie, co zaskarżyli.

Sąd orzekł, że protest głodowy nie może być kryterium w określaniu okresu aresztu. W swoim orzeczeniu sąd oświadczył, że izraelskie siły bezpieczeństwa powinny rozważyć zwolnienie aresztantów z przyczyn medycznych – informuje agencja Reutera. Obecnie głodują oni od 69 dni.

Powołując się na izraelskie służby penitencjarne i oficjalne źródła palestyńskie, obecnie głodówkę prowadzi około 1600 więźniów palestyńskich, z czego część osadzonych w aresztach administracyjnych. Większość rozpoczęła te protesty 17 kwietnia – w Dniu Więźniów Palestyńskich.

Opracowanie: Araste
Źródło: CIA


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Tito 12.05.2012 21:33

    Nadali im już numery, czy jeszcze nie? A krematoria mają?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.