Amerykanie podarują Polsce atom?

Opublikowano: 25.05.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 284

W wywiadzie dla „Polska Times” premier Mateusz Morawiecki dużo uwagi poświęcił bezpieczeństwu energetycznemu Polski. Zapewniał, że za 3-4 lata Polska będzie „w pełni wolna od dostaw gazu ze Wschodu”. Premier zapewnił także, że widzi duże pole do współpracy z USA w zakresie energetyki jądrowej.

Na pytanie, czy współpraca polsko-amerykańska będzie się rozwijać również w kontekście energetycznym i czy Amerykanie mogą nam zbudować elektrownię atomową, premier Morawiecki odpowiedział, że „widzi duże pole do współpracy na polu energetyki zarówno atomowej, jak i w kwestiach gazowych”.

„Stawiamy na dostawy gazu do Świnoujścia i na powstanie terminala pływającego w Zatoce Puckiej. Dodatkowo budujemy gazociąg z Norwegii – Baltic Pipe. Mamy coraz lepiej zapewnione bezpieczeństwo surowcowe. Nasi konkurenci polityczni planowali związać nas umową gazową z Rosją do 2037 r. Pokazaliśmy, że możliwe jest budowanie niezależności energetycznej. Za 3-4 lata Polska będzie w pełni wolna od dostaw gazu ze Wschodu” – dodał premier Morawiecki.

Kiedy Polacy mogą liczyć na tanią energię z elektrowni atomowej? Według premiera Morawieckiego, jest za wcześnie, by mówić o konkretnych datach.

„Jesteśmy w fazie analiz i konsultacji społecznych. Trudno mi podać datę, chcemy korzystać z najnowocześniejszych technologii, ale nie chcemy forsować żadnego modelu wbrew przyzwoleniu społecznemu” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. emigrant001 25.05.2019 11:02

  żarty przedwyborcze cdn

 2. Szwęda 25.05.2019 14:45

  Oprócz bezpieczeństwa energetycznego, gdyby usa naprawdę zależało na bezpieczeństwie Polski (co jest kompletną bzdurą!), to usa wbrew wszelkim światowym zasadom już dawno przemyciliby do Polski arsenał jądrowy! Możnaby to tak przeprowadzić, że Rosja dowiedziałaby się o tym kiedy już wszystko by było na miejscu – gotowe do odpalenia!

 3. beth 25.05.2019 15:40

  w mojej ocenie to tylko potwierdza , że Polska znajduje się w strefie zgniotu i tyle w tym temacie!

 4. Cosmo 26.05.2019 19:45

  Oby tylko nie chcieli mam podarować demokracji.

 5. Rozbi 30.05.2019 20:07

  Nieważne od kogo, ale tania energia jest nam potrzebna jak woda rybie, nieważne czy jądrowa czy słoneczna czy wiatrowa, ważne żeby była conajmniej 10 razy tańsza niż obecnie, inaczej nasza gospodarka będzie się dławić i nigdy nie dogoni poziomu światowego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.