Amerykanie kradnąc syryjską ropę naśladują nazistów

Opublikowano: 15.11.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2067

Prezydent Syrii Baszar al-Asad porównał Stany Zjednoczone z reżimem nazistowskim wymierzonym na cudzą ropę. Według niego jest to naturalne dla amerykańskiego systemu politycznego.

„Dokładnie. Nie tylko dlatego, że kradną ropę, ale także dlatego, że USA to państwo zbudowane jako reżim polityczny na bandyckich ugrupowaniach. Amerykański prezydent nie personifikuje państwa, on jest tylko dyrektorem wykonawczym firmy, za tym dyrektorem stoi rada nadzorcza, z kolei rada reprezentuje duże amerykańskie firmy, które są prawdziwymi właścicielami państwa: są to firmy naftowe, producenci broni, banki i inne lobby” – powiedział al-Asad w wywiadzie dla telewizji Rossija 1, odpowiadając na pytanie, czy nie uważa działań USA w Syrii za bandytyzm polityczny.

Według syryjskiego przywódcy jest to naturalny wynik istnienia przywództwa amerykańskiego systemu. „Stany Zjednoczone nie są państwem, lecz reżimem, którego przywództwo mianują firmy działające dla własnych korzyści. Chcę przypomnieć o jednej kwestii, która jest poważniejsza niż opisanie Stanów Zjednoczonych jako bandytów: jednym z najważniejszych czynników, które skłoniły Hitlera do ataku na ZSRR podczas II wojny światowej, była ropa. Niektórzy twierdzą, że ropa była jedynym czynnikiem i nie było innych, aby zaatakować ZSRR” – powiedział al-Asad.

„Dziś Stany Zjednoczone robią to samo, naśladując nazistów, a mówiąc prościej, możemy porównać obecną amerykańską politykę do polityki nazistowskiej: ekspansja, podbój, podważanie interesów innych narodów, pogwałcenie prawa międzynarodowego, humanitarnych podstaw i tak dalej. A wszystko to tylko ze względu na ropę” – dodał.

Około 90% syryjskiej produkcji ropy koncentruje się na wschodnim brzegu Eufratu. Na początku listopada agencja Anadolu poinformowała, że wojska USA wznowiły patrolowanie 40-kilometrowej strefy między Rumeilan i Kachtanią w pobliżu syryjsko-tureckiej granicy. Wcześniej szef Pentagonu Mark Esper oświadczył, że Stany Zjednoczone będą bronić pól naftowych w Syrii i odpowiadać siłą na próby ich przejęcia.

W październiku Rosyjskie Ministerstwo Obrony skomentowało oświadczenie szefa Pentagonu o obecności grupy amerykańskich żołnierzy na wschodzie Syrii rzekomo „w celu uniemożliwienia ISIS dostępu do pół naftowych”.

Asad skomentował również śmierć jednego z założycieli Białych Hełmów – Jamesa Le Mesuriere. „My i Państwo, wiemy, że oni (Białe Hełmy – red.) są częścią Al-Kaidy. Uważam, że ci ludzie, a także zlikwidowani wcześniej bin Laden i al-Baghdadi, zostali zabici przede wszystkim dlatego, że znali ważne sekrety. Zaczęli być ciężarem po tym, jak wykonali swoje zadania. Po odegraniu swoich ról pojawiła się konieczność ich usunięcia – oświadczył prezydent Syrii Baszar Asad w wywiadzie dla telewizji Rossija 1.

Według niego nie sposób uwierzyć w naturalną śmierć czy samobójstwo wymienionych przez niego osób, one zostały zabite, „żeby razem z nimi umarła prawda”. „Dlaczego zabito al-Baghdadiego i Bin Ladena? Możliwe, że jeśli zostaliby przy życiu, to przy określonych okolicznościach ujawniliby prawdę. Możliwe, że założyciel „Białych Hełmów” z zapałem pracował nad książką ze swoimi wspomnieniami, relacjonującą jego życie, co jest niedopuszczalne. To domysły, ale bardzo poważne domysły. Inne wersje na razie do mnie nie przemawiają” – oświadczył syryjski prezydent.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. ARTUR 15.11.2019 12:17

  Niestety ma 100% racji a jego domysły to jedynie prawda która jeszcze jest zamknięta w archiwach . USA powstały w wyniku wymordowania wszystkich opornych Indian – mężczyzn , kobiet , dzieci i starców , więc z natury potomkowie morderców nie będą się zachowywać inaczej a przejęte po II wojnie niemieckie technologie i dowódcy wojskowi pozwoliły im na opanowanie i zniszczenie połowy świata . Pomimo że nigdy nie wygrali żadnej wojny to zawsze szła za nimi śmierć i zagłada narodów .

 2. Dawid 16.11.2019 11:04

  @pudson i tu się z Tobą całkowicie zgadzam. Najgorsze jest tylko to, że to czy wybuchnie ten konflikt u nas jest tylko kwestią czasu. To się wszystko przemieszcza i nie mamy na to żadnego wpływu. Dzisiaj jest Syria, Libia, Irak, Iran itd. ale co będzie kiedy pokończą się tam te konflikty? Kiedy już nie będzie tam co kraść? Gdzieś się będą musiały zacząć nowe, bo jest z tego przeogromny zysk. Może się to kiedyś zmieni, zawsze jest taka nadzieja, ale naprawdę bardzo mała.

 3. robi1906 16.11.2019 18:17

  Pudson, żaden człowiek moralny nie będzie kukłą drugiego, brzeziński to pajac Rockefellera, w żadnej sprawie nie mógłby napisać nic, co przeczyłoby wizji swojego “patrona”.
  Lichwa wiedziała że ZSRR nigdy nie był jej prawdziwym zagrożeniem, wiedziano to już w latach 40-stych, że dolar zniszczy “komunę”, a Reagan to tylko następny pajac który myślał że dzięki “gwiezdnym wojnom” i Afganistanowi, to on tę wojnę wygrał.

  Wielcy politycy od siedmiu boleści, Brzeziński wsadził do środkowej Azji interesy amerykańskie i co to dało?, wpompowali miliardy i w milionowe ludobójstwa w Afganistanie, Pakistanie i Bangladeszu, komuna padła i co dalej?, a to było 30 lat temu.

  Jedyna co im zostało (tzn, potomkom błaznów na prezydenckim stolcu i ich błaznom udających doradców) to udawanie że coś mogą przewidzieć i działać do tych zamiarów,
  a tak naprawdę, to oni wszyscy łącznie z Lichwą której służą, to zwykłe tępe bydlaki,
  myślące tylko o tym by się nachapać i to najlepiej, natychmiast

 4. robi1906 16.11.2019 20:00

  Pudson, “jezusie (żydowski) nazareński”, zaklnę tak: jak satanista pałowany przez milicjantów w komunie (podobno autentyk).

  Państwo to,… Rzym upadł rozwalony od środka, Rzeczpospolita upadła rozwalona od środka, Rosja: Piotr 1 wraca z podróży po Europie i nie zna rosyjskiego. Anglia szwabska dynastia Wettinów (czy jak oni się zwali) wydają wojnę innej szwabskiej dynastii Wettinów w Rzeszy w 1914 roku, przykładów można mnożyć.

  Państwo bez autentycznej kontroli ludu, które to państwo zamieszkuje to fikcja, to miraż,
  wkuj to sobie w łeb,
  i nieważne czy to będzie imperium czy “mocarstwo”, jak Rzym czy Rzeczpospolita szlachecka.

  Może inaczej, czy ty masz kontrolę nad “twoim” prezydentem który w twoim imieniu rządzi tym państwem?.
  przecież każdy głupi wie, że rządzi “prezes”, a to tylko jeden z oczywistych przykładów,
  bo nikt nie zapyta (chociaż to oczywiste) kto wydaje polecenia takiemu głupkowi jak prezes Kaczyński!.

  Mocarstwa niczym się nie różnią do Polski, mimo że mają koncerny i doją nas bez przerwy,
  (rym nie zamierzony):
  Francja z Macronem, Brytole z tym fajtłapą czy USA z tym Trumpem, wszyscy oni to tylko teatr kukiełkowy dla oczadziałych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.