Aktywiści przejęli willę zięcia Putina we francuskim kurorcie

Opublikowano: 17.03.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1290

Na krótką chwilę aktywiści przejęli willę byłego zięcia Putina we francuskim Biarritz. Pierre Haffner i Siergiej Sawieljew ogłosili, że zmieniają zamki w posiadłości i zapraszają do niej ukraińskich uchodźców. Francuska policja szybko ich jednak zatrzymała.

Biarritz było popularnym kurortem wśród zamożnych Rosjan jeszcze za czasów imperium carów. Pewne rzeczy się nie zmieniły – swoją willę o nazwie Alta Mira w mieście nad Oceanem Atlantyckim ma Kiriłł Szamałow, miliarder i były mąż młodszej córki Władimira Putina.

Właśnie do jego willi wkroczyli Pierre Hafner, aktywista prodemokratycznej grupy Svoboda Liberté Association, były działacz ruchu żółtych kamizelek i Siergiej Sawieljew. Następnie ogłosili w mediach społecznościowych, że zmienili zamki w drzwiach i zapraszają do rezydencji ukraińskich uchodźców wojennych. Zrobili również zdjęcia, jak pokazują się na balkonie budynku z ukraińską flagą i ogłaszają, że Alta Mira odtąd będzie Willą Ukraina. Zanim działacze zdążyli oficjalnie poprosić władze miasta o przejęcie budynku na potrzeby uchodźców, interweniowała policja. Obaj mężczyźni trafili do aresztu.

Podobnie zakończyła się próba zajęcia willi Olega Deripaski, rosyjskiego magnata z branży aluminium, przez anarchistów z Londynu, o której pisaliśmy niedawno. Policja otoczyła budynek przy Belgrave Square, na miejsce przybyła specjalna jednostka szkolona we wspinaczce oraz negocjatorzy, którzy przekonywali anarchistów do dobrowolnego opuszczenia posesji. Aktywiści początkowo odmawiali zejścia z balkonu willi na podstawionym dźwigu. Ostatecznie jednak po kilkunastu godzinach okupacji budynku opuścili go. Zostali natychmiast odwiezieni na komisariat. Policja zapowiada, że pozostanie na miejscu i zapobiegnie kolejnym próbom samorzutnego przejmowania własności oligarchów.

Autorstwo: Małgorzata Kulbaczewska-Figat
Źródło: Strajk.eu

8

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.