89-letnia ofiara gwałtu chce dokonać eutanazji

Opublikowano: 08.12.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1992

89-latka z Lint w północnej Belgii zdecydowała się na eutanazję po tym, gdy została zgwałcona przez 36-letniego narkomana. Mężczyzna spędzi 8 lat w więzieniu, natomiast kobieta ma popełnić wspomagane samobójstwo już 12 grudnia.

W lipcu w belgijskim mieście Lint doszło do gwałtu na 89-letniej kobiecie umieszczonej w ośrodku opieki społecznej. Pijany 36-latek, który spożył wcześniej kokainę, zgwałcił brutalnie starszą kobietę, poruszającą się na wózku inwalidzkim.

Jak relacjonował w sądzie, niczego nie pamięta z tego zdarzenia. Jego adwokat twierdzi, że do zdarzenia by nie doszło, gdyby jego klient nie był pod wpływem narkotyków. Sąd orzekł, że spędzi on najbliższych 8 lat w więzieniu.

Dziennik „Het Laatste Nieuws” podaje, że wydarzenia były dla kobiety tak traumatyczne, że złożyła ona wniosek o eutanazję. Został on zaakceptowany i w poniedziałek 12 grudnia dojdzie do „nowoczesnego” samobójstwa.

„Wszystko, czego ona teraz pragnie, to pożegnać się z godnością” – przekazał prawnik kobiety, Walter Damen.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: PCh24.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.