7 krótkich wiadomości ze świata – 07.12.2022

Opublikowano: 07.12.2022 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3464

Przegląd kilku krótkich informacji ze świata.

1. „Ta debata jest absurdalna! Wszystko, co słyszę od kilku godzin, jest absurdalne. Rolą władz państwowych i organizacji państwowych nie jest sianie strachu, […] ale praca nad zapewnieniem [krajowi] energii. A odpowiadając na pytanie o odpowiedzialność każdego z nas, to jest to trzeźwość energetyczna. Nie chodzi o to, by straszyć ludzi różnymi scenariuszami” — wykrzyknął prezydent Francji Emmanuel Macron w reakcji na pytanie dziennikarza o możliwe wyłączenia prądu zimą.

2. Nowozelandzki organ ds. zdrowia złożył do sądu najwyższego w Auckland wniosek o tymczasowe odebranie rodzicom prawa do opieki nad niemowlęciem, ponieważ nie zgadzają się „ratować mu życia” krwią od osoby zaszczepionej na COVID-19. Czteromiesięczny brzdąc wymaga pilnej operacji zwężenia drogi odpływu prawej komory serca. Służba zdrowia, zamiast spełnić banalną prośbę o zmianę dawcy na nieszczepionego, aby nie opóźniać operacji, postanowiła wytoczyć batalię sądową o wstrzyknięcie mu „skażonej” krwi. Solidarność z rodzicami wyraziło ok. 150 protestujących przed sądem.

3. Apetyt sportowy władz Kataru rośnie w miarę jedzenia. Jeszcze mundial się nie skończył, a już ogłosiły, że będą ubiegać się o przyznanie im prawa do organizacji Olimpiady w 2036 roku. Skoro piłkarze mogą grać na klimatyzowanych stadionach, to „maraton z klimatyzacją” też będzie możliwy.

4. Samuel Rappylee Bateman (46 lat), przywódca mormońskiego Fundamentalistycznego Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, został oskarżony o poligamię (ma 20 żon), obrzędy seksualne „poświęcenia cnoty dla Pana” z dziećmi (w tym ze swoją 9-letnią córką) i karanie ich… wiadrem za przewinienia (używały go zamiast toalety). Miał nie tylko harem, ale organizował też seksualne orgie religijne z córkami i żonami swych współwyznawców (w ich obecności). Dziewięć nieletnich żon Batemana trafiło do sierocińca w Arizonie. Osiem kolejnych zwiało z dorosłymi „żonami”, ale FBI namierzyła je po użyciu karty kredytowej. Lider sekty twierdzi, że „wypełniał wolę Ojca w Niebiosach”.

5. Wóz opancerzony konwoju wojsk tureckich rozjechał ze skutkiem śmiertelnym w Atarib (na północy Syrii) kobietę i dziecko. Mieszkańcy miasteczka wkurzyli się i zgromadzili tłumnie wokół pojazdów, obrzucając je kamieniami i uniemożliwiając im wyjazd. Wojska Turcji od 2016 roku okupują północną Syrię, aby zwalczać legalne władze kurdyjskie zapewniające spokój w części państwa znajdującego się w stanie wojny.

6. Ministerstwo Cyfryzacji Republiki Chińskiej (czyli Tajwanu) zakazało urzędnikom państwowym używania aplikacji Douyin (tajwańska wersja TikToka) i TikTok, ponieważ są to „produkty szkodliwe dla bezpieczeństwa informacji narodowych”. Ministerstwo zapowiada, że zostanie jeszcze wykonana „ocena legalności i wykonalności” tej decyzji.

7. W listopadzie 2022 roku nowojorska policja odnotowała 125-procentowy wzrost incydentów antysemickich (w porównaniu do tego samego miesiąca roku 2021). Portal „Jerusalem Post” powiązał wzrost antysemityzmu z wypowiedziami Kanye’a Westa — rapera i celebryty publicznie ubiegającego się o niechlubny tytuł Antysemity Roku przyznawany przez organizację Stop Antisemitism.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: Nczas.com, SpidersWeb.pl, pl.News-Front.info
Źródło: WolneMedia.net

20

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. obecny 07.12.2022 17:21

    Bardzo ciekawa formuła. Krótko, zwięźle i na temat.
    Więcej takich wpisów Maurycy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.