58 dzień strajku greckich hutników

Opublikowano: 30.12.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 384

GRECJA. Działający na przekór defetyzmowi pracownicy „Huty Greckiej” (Elliniki Halivourgia) już osiągnęli to co wydawało się niemożliwe zaledwie kilka tygodni wcześniej. Postawili się szefowi, który zagroził dramatycznym obniżeniem pensji (o 40%) oraz zwolnieniem „prowodyrów” strajku. Ostatnie dni dają nadzieję na wygraną prowadzonej przez nich mobilizacji.

Strajkujący od ponad 58 dni hutnicy (mobilizację rozpoczęto 1 listopada) wywalczyli pierwsze ustępstwa. Zmusili swojego szefa, aby zasiadł przy stole negocjacyjnym, gdzie padała pierwsza „oferta” zakończenia strajku – obejmuje ona wycofanie się z przebudowy harmonogramu (a więc obniżenia pensji), ale nie zakłada przywrócenia do pracy 34 zwolnionych hutników. Strajkujący odrzucili powyższe warunki, decydując się na kontynuację walki. Walka, którą prowadzą nie należy wyłącznie do nich; to sprzeciw wobec rytualnego, teatralnego spektaklu jakim są zwoływane przez główne centrale związkowe strajki generalne. To również walka z defetyzmem i fatalistycznym podejściem tych, którzy nie przenikają wzrokiem przez mgłę oszczędności i kryzysu w czasie, gdy walka społeczna powinna zbliżać się do punktu kulminacyjnego.

Na podstawie: occupiedlondon.org/blog
Źródło: Grecja w Ogniu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.