Zwolnić je, bo wydały złą opinię o moim projekcie!

Opublikowano: 12.05.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 695

Autorka projektu „Zatrzymaj aborcję” domaga się zwolnienia specjalistek Biura Analiz Sejmowych do spraw oceny skutków regulacji i ds. społecznych po tym, jak 18 kwietnia na sejmowych stronach opublikowano ich negatywną opinię o projekcie zaostrzającym prawo aborcyjne.

Najważniejsze skutki ewentualnego wprowadzenia ustawy „Zatrzymaj aborcję” w życie to według specjalistek, autorek analizy: zaognienie debaty publicznej, powiększenie podziemia aborcyjnego i niebezpieczeństwo stosowania uporczywej terapii na dzieciach urodzonych z wadami letalnymi.

Autorki zwróciły również uwagę na to, że Kaja Godek myli się, mówiąc o tym, że wprowadzenie nowego prawa nie obciąży budżetu państwa. Wykazały, że przyniesie ono „zwiększone nakłady na prowadzenie ciąż trudnych oraz opiekę neonatologiczną noworodków z ciężkimi wadami, a także pociągnie za sobą koszty specjalistycznej opieki i edukacji większej liczby dzieci niepełnosprawnych”.

Opinia ukazała się na stronach Sejmu 18 kwietnia. Autorka projektu nie może się z nią pogodzić i domaga się wydalenia z pracy specjalistek BAS.

Fundacja Życie i Rodzina zaczęła zbiórkę podpisów pod petycją o zwolnienie dr Izabeli Bień oraz Justyny Osieckiej-Chojnackiej. Według fundacji Godek w analizie zastosowano „nazistowską retorykę”. Sama Kaja Godek oburza się przedstawieniem w dokumencie „zakazu zabijania osób niepełnosprawnych jako niekorzystnego dla finansów publicznych i rodzącego daleko idące negatywne skutki społeczne”. Swój wpis na “Twitterze” opatrzyła hasztagami takimi jak #nazizm, #hitler i #eugenika.

O ile jednak specjalistki nie odwoływały się w swojej opinii do praw kobiet – to jak najbardziej argumenty z tego zakresu pojawiły się w oświadczeniu wydanym dziś przez zarządy Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka i Polskiego Towarzystwa Ginekologów Położników.

„Każda decyzja kobiety powinna być autonomiczna, a rolą lekarza jest zapewnienie realizacji jej woli godnie z przyjętymi procedurami medycznymi i istniejącym porządkiem prawnym, w sposób zapewniający kobiecie bezpieczeństwo oraz pełnię zdrowia fizycznego i psychicznego. Kwestionowanie takiego prawa i woli kobiety jest nieludzkie, stygmatyzujące ją, niejednokrotnie ze szkodą dla jej dalszych planów prokreacyjnych. Nie istnieje w tym zakresie żadna prawda uniwersalna” – napisali lekarze.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.