Żółte związki nas nie reprezentują!

Opublikowano: 30.11.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 394

6 grudnia osoby zatrudnione u publicznego dostarczyciela będą domagać się zmiany warunków pracy. Protest nie jest organizowany przez działające w ramach spółki związki zawodowe. Pracownicy uważają te struktury za zdradzieckie i zamierzają walczyć autonomicznie.

Protest odbędzie się w sześciu polskich miastach w mikołajki. Stawką są wyższe płace oraz premie świąteczne.

„Po raz kolejny upominamy się o godne traktowanie nas, fundamentu tej firmy. Nasze wcześniejsze akcje i mobilizacje wymogły na zarządzie przywrócenie premii czasowo-jakościowej oraz podwyżki w wysokości 150 zł brutto. Ale to stanowczo zbyt mało, zwłaszcza w świetle faktu, że Poczta Polska przewiduje dwucyfrowy wzrost przychodów w 2017 r. Grzegorz Kurdziel, wiceprezes spółki, podczas Kongresu powiedział, że obroty mają być wyższe o co najmniej 10 proc.” – czytamy w komunikacie pracowników, którzy zauważają również przytomnie”Skąd ten wzrost? Dzięki naszej ciężkiej pracy! I nic z tego nie mamy”.

Jakie są oczekiwania zbuntowanej kadry? Trzeba przyznać, że poważne. Żądają podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego o 1000 zł brutto, tak aby minimalna płaca w spółce wynosiła 3200 brutto. Nie zamierzają przy tym rezygnować z premii za okres świąteczny.

Na pierwszy ogień pójdą duże miasta. Protesty będą odbędą się w Warszawie, Opolu, Zielonej Górze, Częstochowie i we Wrocławiu.

Warto podkreślić, że listonosze liczą tylko na siebie i swoją moc sprawczą, nie biorą pod uwagę współpracy z działającymi w ramach spółki organizacjami takimi jak „Solidarność”. „Żółte związki zawodowe nas nie reprezentują. Ich przyjaciele to kadra kierownicza, nie szary pracownik. Wiemy, że tylko bezpośredni, oddolny nacisk może spowodować podwyżki płac i poprawę warunków pracy, a co za tym idzie zwiększenie zatrudnienia, przywrócenie rezerwy chorobowo-urlopowej, słowem uratowanie Poczty Polskiej. Organizujemy się i przypominamy o sobie po raz kolejny, a to nie koniec. Pracownicy zjednoczeni są niezwyciężeni: zarząd zdaje sobie z tego sprawę, dlatego na różne sposoby usiłuje nas podzielić” – czytamy w ich odezwie.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o