Zmiennokształtni reptilianie

Opublikowano: 25.09.2023 | Kategorie: Paranauka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 2762

W rozległym krajobrazie teorii spiskowych niewiele z nich jest tak urzekających i polaryzujących, jak tezy dotyczące rasy reptilian potajemnie pociągającej za sznurki globalnych spraw. Spopularyzowana przez brytyjskiego pisarza i teoretyka spiskowego Davida Icke’a, teoria sugeruje, że zmiennokształtni jaszczuroludzie przeniknęli na najwyższe szczeble władzy, organizując światowe wydarzenia zza kulis. Choć jest ona powszechnie odrzucana przez badaczy i naukowców głównego nurtu, wiara w istnienie reptilian jest dość popularna i nadal przyciąga oddanych zwolenników.

Korzenie teorii spiskowej reptilian można prześledzić do różnych starożytnych mitów i folkloru z kultur na całym świecie. Jednak dopiero publikacje i charyzmatyczne prezentacje Davida Icke’a w latach 1990. sprawiły, że koncepcja ta znalazła się w centrum uwagi. Icke argumentował, że te reptiliańskie istoty mają pozaziemskie pochodzenie oraz posiadają zaawansowane zdolności zmiany kształtu.

Centralnym elementem tej teorii jest przekonanie, że reptiliańskie istoty mają długofalowy plan zniewolenia rasy ludzkiej. Według Icke’a i jego zwolenników program ten obejmuje kontrolowanie i manipulowanie ludzkością na skalę globalną. Kontrola ta ma przejawiać się między innymi poprzez tłumienie wiedzy, podsycanie konfliktów i wzbudzanie negatywnych emocji w ludziach.

Zwolennicy teorii przytaczają różne zjawiska i odniesienia historyczne, aby wzmocnić swoje twierdzenia, chociaż często spotykają się one ze sceptycyzmem i analizą. Poniżej przedstawiamy niektóre z kluczowych elementów przedstawionych przez wierzących.

Rozcięte źrenice

Jednym z najczęściej wymienianych dowodów na korzyść teorii reptilian jest rzekoma obecność rozciętych źrenic w oczach światowych przywódców, celebrytów i wpływowych postaci w określonych momentach. Wierzący twierdzą, że ta transformacja kształtu oczu ujawnia ich gadzią naturę. Takie przypadki są często rejestrowane na zdjęciach lub nagraniach wideo, a zwolennicy sugerują, że te anomalie wizualne występują z powodu chwilowego osłabienia zdolności do zmiany kształtu tych istot. Septycy twierdzą, że obserwacje te można przypisać bardziej przyziemnym czynnikom. Na przykład sugerują, że zmiany warunków oświetleniowych, artefakty kamery lub nieodłączne cechy niektórych kształtów oczu mogą tworzyć iluzję szczelinowych źrenic.

Symbolika i mitologia

Praca Davida Icke’a zagłębia się głęboko w interpretację starożytnych mitów i symboli. Wierzący twierdzą, że te narracje zawierają zakodowane informacje o obecności gadów w historii ludzkości. Na przykład wskazują na starożytne przedstawienia wężopodobnych stworzeń i symbolikę smoków jako potencjalny dowód ukrytego wpływu gadów w naszej zbiorowej przeszłości. Jednym z głównych symboli związanych z teorią reptilian jest wąż. Wierzący wskazują na starożytne przedstawienia węży w sztuce, literaturze i tekstach religijnych jako dowód długotrwałej świadomości reptiliańskich bytów. Na przykład w chrześcijaństwie wąż jest często kojarzony z diabłem w postaci węża w ogrodzie Eden.

Trudno nie przyznać, że węże były symbolami transformacji, wiedzy i władzy w różnych kontekstach kulturowych i w wielu odseparowanych od siebie regionach planety. Ta korelacja ma prawo, a wręcz powinna wzbudzać wątpliwości odnośnie ich „przypadkowego” charakteru. Warto zauważyć, że interpretacje symboliki reptilian różnią się w zależności od kultury. Na przykład w kulturach mezoamerykańskich, takich jak Aztekowie i Majowie, symbolika węża była związana z bóstwami takimi jak Quetzalcoatl, który miał zarówno wężowe, jak i ptasie cechy.

Gdy przeanalizuje się większość mitów na temat zmieniających kształt istot, to zadziwiająco wiele z nich łączy się jakoś ze smokami, węzami i generalnie z gadami. Trudno o lepszy przykład jak tak zwani Smoczy Króle z mitologii chińskiej. W tej legendzie jest wyraźnie napisane, że gadzi królowie umieją przyjmować oblicze człowieka i zamieszkują podwodne pałace. Był też Kekrops, półczłowiek, półwąż, który miał być mitycznym królem Aten, które wtedy jeszcze nazywać się miały Kekropia.

Anegdotyczne relacje

Niektóre osoby twierdzą, że miały osobiste spotkania lub doświadczenia, związane z istnieniem reptilian. Relacje te często opisują spotkania z osobami, które przez krótki czas wykazywały reptiliańskie cechy, takie jak niezwykłe zmiany oczu lub momenty dziwnego zachowania. Te anegdoty, choć intrygujące są uważane za subiektywne i anegdotyczne.

Przedstawienia artystyczne

Niektórzy zwolennicy wskazują na historyczne dzieła sztuki, starożytne rzeźby lub współczesne ilustracje jako dowód długotrwałej świadomości reptiliańskich bytów. Przedstawienia te obejmują zarówno wężopodobne stworzenia w starożytnych petroglifach, jak i ilustracje w popularnych mediach. Krytycy twierdzą jednak, że interpretacje artystyczne są wysoce subiektywne i nie powinno się ich traktować jako konkretnych dowodów.

Badając dowody i przekonania związane z reptilianami, należy wziąć pod uwagę złożoność całej tej opowieści. Podczas gdy zwolennicy uważają te elementy za przekonujące, sceptycy słusznie zauważają, że istnieją inne bardziej wiarygodne wyjaśnienia dla cytowanych zjawisk. Musicie pamiętać, że praca Icke’a rysuje olbrzymią sieć powiązań między starożytnymi mitami a symboliką reptilian. Na tym zresztą opiera się urok tej teorii. Podważa ona konwencjonalne rozumienie świata, co ma prawo, a nawet powinno wzbudzać opór ze strony osób, które nie czują się przekonane.

Mając do czynienia z literaturą Icke’a od wielu lat nie sposób nie zauważyć, że niemalże każde z pozoru symboliczne narracje, zawierają jego zdaniem zakodowane informacje o obecności tych istot w całej historii ludzkości. Tezy głoszone przez Icke’a są de facto nieweryfikowalne i to właśnie dlatego spotykają się z ogromnym sceptycyzmem i krytyką. Z drugiej strony, chociaż teoria reptilian nie osiągnęła akceptacji głównego nurtu, z pewnością odcisnęła swoje piętno na kulturze popularnej. Zainspirowała ona niezliczone dzieła fikcji, w tym książki, filmy i programy telewizyjne.

Teoria o reptilianach przyjmujących wizerunek ludzi są na tyle mocno zakorzenione, że dochodziło nawet do sytuacji, gdy dziennikarz Louis C.K, żartobliwie zapytał Donaldowi Rumsfelda, Sekretarza Obrony USA czy aby na pewno nie jest on przedstawicielem gadziego rodu. Co ciekawe, nie doczekał się wtedy odpowiedzi.

Kończąc już, napomknę tylko, że spisek idealny to taki, który z zasady jest uznany za nieprawdopodobny i absurdalny. Całkiem niedawno synonimem idiotyzmu i absurdu były tezy o więzieniach CIA na mazurskich Klewkach, i wzbudzały one równie dużo śmiechu, co teoria o zmiennokształtnych gadzich istotach. Czy dzisiaj podtapianie talibów na polskich Mazurach nadal jest takie śmieszne? Kto wie, czy w nadchodzącej przyszłości podobny scenariusz nie powtórzy się za sprawą tez głoszonych przez Davida Icke’a.

Autorstwo: M@tis
Ilustracja: anaterate (CC0)
Źródło: InneMedium.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. JedynaDroga 26.09.2023 08:20

  David Icke nie był pierwszy który zaczął rozpowszechniać informacje na temat gadów. W Grecji od kilkudziesięciu lat pojawiają się bardzo kontrowersyjne materiały na temat kosmicznego pochodzenia człowieka oraz wojny która trwa od tysiącleci na tej planecie. Icke jest tylko figurantem którego celem jest zwabienie ludzi zainteresowanych tematem i problematyką gadów. Poglądy które reprezentuje zawierają w sobie ziarno prawdy, a także wiele przemilczanych faktów .

  Icke wspomina o księżycu jako tworze pochodzącym spoza naszego układu słonecznego oraz o ” światłach ” które z niego emanują ( koncepcja ” soul traps ” ) ale nie wspomina nic o urządzeniach którego rozmieszczone są wokół Ziemii . Celem owej technologii jest zwabienie ludzkich ” dusz ” kiedy już opuszczą swoje ziemskie ciała. Po ” przygotowaniu ” , wyczyszczeniu pamięci oraz wspomnień są wysyłane poraz kolejny na Ziemię, w cyklu wymuszonej reinkarnacji.

  O tej technologii wspominał min. Platon w swoich tekstach, gdzie opisał przypadek osoby która która przeżyła NDE ( near death experience ) i podróżowała po zaświatach.

  Nawiązanie do smoków w chińskiej kulturze nie jest przypadkowe , rasa żółta jest genetycznym produktem obcej inteligencji, o czym Icke też nie wspomina.

  Wszystkie religie zawierające koncepcje raju-potępienia są wytworem gadów. Nadchodzące ponowne nadejście ” Jezusa ” będzie wspaniałą inscenizacją, ” dusze ” już odpowiednio dojrzały , niedługo żniwa.

 2. Wolfman 26.09.2023 10:32

  Ludzka wyobraznia nie zna granic

 3. paullenburg 26.09.2023 11:14

  Cokolwiek nie powiem bedzie za malo … 🙂

 4. rici 26.09.2023 15:59

  Dzisiaj powtorze ten post co mi wczoraj zniknal, wiem sprawy techniczne.
  David Icke mial swoje Forum DI po polsku ale jakies 2-3 lata temu forum to zniknelo i to razem z cala swoja zawartoscia, a bylo tego kilkadziesiat tys. stron z roznych dziedzin wiedzy.
  W latach 70-tych bylem w muzeum Krakowskiego Zakladu Medycyny Sadowej, tam w jednym z pomieszczen byly ustawione same sloiki z noworodkami-embrionami zakonserwowane w formalinie. Wiekszosc tych noworodkow wygladala jak te figurki na zdjeciu, takie hybrydy pol czlowiek-pol gad. Z tym ze ta kolekcja pochodzila glownie z XIX wieku ze zbiorow Uniwersytetu Jagielonskiego.
  Takie ciekawostki; uklad trawienny czlowieka jest zblizony bardziej do gadziego niz do zwierzecego. Ludzki embrion do 7 dnia przypomina jaszczurke, dopiero pozniej zaczyna sie zmieniac.

 5. MasaKalambura 26.09.2023 18:36

  Ludzki embrion w drugim tygodniu to zygota, która dopiero zaczyna nabierać cech bardziej złożonych. W niczym nie przypomina jaszczurki. W siódmym dniu najbardziej przypomina zarodki innych istot albo zarodniki roślin, czy grzybów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.