Zełenski odrzuca propozycję pokojową Chin

Opublikowano: 23.02.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4286

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że nie zna szczegółów planu pokojowego Chin, które chcą przedstawić 24 lutego, podkreślił, że liczy natomiast na poparcie ukraińskiej formuły pokojowej.

„Wydaje mi się, że nasz dokument, nasza formuła pokojowa, która została już poparta przez dużą liczbę państw i oczekujemy dla niej dalszego poparcia… Myślę, że ważne jest, aby mieć jedno stanowisko” – zaznaczył prezydent Ukrainy.

10-punktowy plan pokojowy, który Zełenski przedstawił na szczycie G20 w listopadzie 2022 roku, obejmuje natychmiastowe wycofanie wojsk rosyjskich z terytorium Ukrainy, powołanie rosyjskiego trybunału ds. zbrodni wojennych, uwolnienie wszystkich więźniów i przymusowo przesiedlonych osób oraz zapobieganie ekobójstwom. Według prezydenta Ukrainy 23 lutego Zgromadzenie Ogólne ONZ przeprowadzi głosowanie nad rezolucją w sprawie ukraińskiej formuły pokojowej.

Zełenski podkreślił, że oficjalnie nie widział żadnego dokumentu ujawniającego szczegóły ich planu pokojowego. „Jesteśmy zainteresowani, aby wszystkie państwa – europejskie, światowe, z pewnością Indie, Afryka, Chiny – były zaangażowane w zakończenie tej wojny, we wspieranie naszej, jak sądzę, uczciwej formuły pokoju” – wyjaśnił Wołodymyr Zełenski.

Na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, która odbyła się 18 lutego, czołowy chiński dyplomata Wang Yi powiedział, że jego kraj rozpocznie inicjatywę pokojową w pierwszą rocznicę rosyjskiej wojny totalnej 24 lutego. Według Wanga plan ten będzie podkreślał potrzebę poszanowania zasad suwerenności, integralności terytorialnej i Karty Narodów Zjednoczonych, uwzględniając interesy bezpieczeństwa wszystkich krajów, w tym Rosji.

Zachodni urzędnicy wyrazili sceptycyzm wobec ogłoszonego planu pokojowego Pekinu. Według wielu doniesień urzędnicy amerykańscy obawiają się, że Chiny mogą rozważyć dostarczenie Moskwie śmiercionośnego wsparcia, takiego jak broń.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: KyivIndependent.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. Stary Kulas 23.02.2023 12:19

  To co proponuje ten komik Zelenski nie jest żadnym planem pokojowym ponieważ nie przewiduje ŻADNYCH działań czy ustępstw ze strony Ukrainy. To co on pokazał to akt kapitulacji Rosji i tylko chory psychicznie człowiek może POWAŻNIE myśleć o tym, że Rosja się na coś takiego zgodzi.

 2. Stanlley 23.02.2023 13:44

  Przecież narkomanowi z Kijowa dobrze się żyje za zachodnie pieniążki, jak to ustalił kongres USA – nie wiedzą co się dzieje z ok 30% “pomocy” . No ciekawe… W marcu Izrael ustami swojemi misnistra na łamach Jerusalem Post żalił się że Stingery z “pomocy” są już na wypasażeniu Hesbollachu… no ładnie prawda?

  A ja mam taki pomysł – niech ełeński skoro taki kochany przez naród to niech odwiedzi żołnierzy na froncie, niech pochodzi po ulicach kilku miast ukraińskich – oczywiśnie bez opancerzonej limuzyny, bez 500 ciężkozbrojnych drabów – przecież Ukraińcy tak go kochają że krzywdy nie dadzą zrobić… Nie to co Polacy Moraweckiego – biedak wszędzie musi poruszać się opancerzoną limuzyną w obstawie kilkudziesięciu sopów czy jak ich tam…

 3. agama 23.02.2023 14:01

  Zelenski to ostatni człowiek którego interesuje jakikolwiek pokój

 4. Baltazar Bombka 23.02.2023 17:15

  Stany mogą wysyłać na wojnę swoj sprzęt, a Chiny to co? Nie mogą?

 5. replikant3d 23.02.2023 17:41

  Załenski to tylko pionek i to mało ważny….Reagan też był aktorem ale poważnym a nie jak Załenski komediantem…

 6. rzbogdan 23.02.2023 19:43

  Wątpię czy Zełenski ma coś do powiedzenia no ale media muszą wciskać sztucznych bohaterów.

 7. MasaKalambura 24.02.2023 09:15

  Głupi Zełeński, najechał Rosję, terroryzuje i wymordowuje ludność miejscową, w heroinowym amoku wyrywa serca biednym obrońcom z Czerwonej Armii. Co za tupet. I jeszcze śmie stawiać warunki broniącym się honorowo Rosjanom. Że mają skapitulować. Że mają się wycofać. Że mają zaprzestać obrony….

  Ktoś tu jest ostro naćpany. I to nie Zełeński.

  A Chiny w ramach lend and lease dla Rosji, o którym zaczynają już mówić głośno niektóre źródła, tę Rosję ostatecznie połkną. Należy wypatrywać zatem nietypowego uzbrojenia na tyłach. Jeśli nie pojawi się na froncie ukraińskim, należy mniemać ze ma być to niespodzianka na nowym jeszcze nie otwartym froncie Białorusko-Kaliningradzkim.

 8. Rgga34 24.02.2023 10:50

  Chiny to zrobią ruskim wjazd od tyłu.

 9. MasaKalambura 24.02.2023 14:51

  Jak się Rosja w Europie zaangażuje na maksa i odsłoni tyły. I jak uwierzy, że Chiny niosą pomoc, w czym ta broń może wydatnie pomóc.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.