Zełenski dostał ultimatum od Zachodu

Opublikowano: 28.02.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3858

Za kulisami mówi się o ultimatum dla prezydenta Zełenskiego – donosi „Wall Street Journal”. USA, Niemcy i Francja mają naciskać na Ukrainę.

„Wall Street Journal” przekonuję, że państwa Zachodu za kulisami stawiają prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu ultimatum ws. dostaw broni.

„Oficjalnie Zachód zapowiada wspieranie Ukrainy tak długo, jak będzie to konieczne. Ale za kulisami mówi się o ultimatum dla prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Niemcy, Francja i USA za sprawą dostaw nowej broni chcą dać Ukrainie szansę na odzyskanie okupowanych terytoriów do jesieni. Jeśli kontrofensywa się nie powiedzie, wzrośnie presja na Kijów, by negocjował z Kremlem” – podaje niemiecki dziennik „Bild”.

Całkiem niedawno WSJ informowało, że 8 lutego w Paryżu kanclerz Olaf Scholz i prezydent Francji Emmanuel Macron nakłaniali Wołodymyra Zełenskiego, żeby podjął negocjacje z Moskwą.

W niedzielę prezydent Wołodymyr Zełenski spotkał się w Kijowie z ministrem spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej księciem Faisalem bin Farhanem Al Saudem. Polityk poparł pokojowy plan Ukrainy i zaoferował pakiet pomocy humanitarnej w wysokości 400 mln dolarów. Była to pierwsza oficjalna wizyta szefa dyplomacji Arabii Saudyjskiej na Ukrainie od czasu nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy tymi państwami.

Przypomnijmy, że na początku listopada ubiegłego roku prezydent Wołodymyr Zełenski przedstawił warunki rozpoczęcia rozmów pokojowych z Rosją, domagając się przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy, poszanowania Karty Narodów Zjednoczonych, wypłaty odszkodowań za spowodowane straty, ukarania każdego zbrodniarza wojennego i gwarancji, że inwazja nigdy się nie powtórzy. Natomiast podstawowym warunkiem Kijowa jest całkowite wycofanie rosyjskich wojsk z terytorium ukraińskiego i powrotu do granic z 1991 roku.

Autorstwo: Krystian Risiniak
Na podstawie: DoRzeczy.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 28.02.2023 19:06

    ,,Komediant,, dalej ma nierealne mrzonki….

  2. pikpok 28.02.2023 19:59

    Aktorzyna z nadania mafii pasożytda Kołomojskiego gra tylko swoją rolę, do ostatniego Ukraińca.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.