Zdjęcia torturowanych więźniów USA z Iraku i Afganistanu

Opublikowano: 07.02.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1

Zdjęcia, które ilustrują tortury Irakijczyków i Afgańczyków w amerykańskich więzieniach, zostały wykorzystane w trakcie śledztwa w sprawie 56 przypadków brutalnego traktowania.

Jak poinformowała agencja Reutera, Pentagon opublikował 198 fotografii osób torturowanych w więzieniach wojskowych Stanów Zjednoczonych w Afganistanie i Iraku.

Zdjęcia wykorzystano podczas śledztwa w sprawie 56 przypadków znęcania się amerykańskich żołnierzy nad więźniami. Udowodniono winę w 14 przypadkach. Sąd skazał 65 osób, w tym na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Amerykańska Unia Wolności Obywatelskich (ACLU) twierdzi, że dokumentacja fotograficzna, która znajduje się w posiadaniu Pentagonu, liczy około 2 tysięcy zdjęć.

Zdaniem dyrektora ds. prawnych organizacji Jameela Jaffera, wybór przedstawionych przez amerykańskie władze fotografii „może być mylący dla publiczności, nie pokazuje bowiem całej skali nadużyć”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o