Zapobiegnięto zamachowi na byłego premier Czech

Opublikowano: 03.12.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 941

Policja zapobiegła w środę zamachowi na byłego premiera Czech Andreja Babiša. Poinformował o tym sam polityk na swoim profilu na „Facebooku”.

W środę policja zatrzymała przy bramie biura rządu uzbrojonego mężczyznę, który rzekomo zamierzał zaatakować Andreja Babiša. Napastnik miał przy sobie nóż, pistolet i gwiazdę do rzucania. „Wczoraj przyszedł tu jakiś facet i chciał mnie zaatakować, miał nóż, pistolet i policja go spacyfikowała. To też się zdarza” – powiedział w czwartek Babiš, pokazując zdjęcie zarekwirowanych przedmiotów.

Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie. Oczekuje się, że bardziej szczegółowe informacje zostaną przedstawione w piątek.

Babiš poinformował o szczegółach incydentu na wideo, w którym odpowiedział na pytanie mężczyzny, pracującego w Skodzie. Skrytykował on byłego premiera i ministra zdrowia za działania przeciwko koronawirusowi, w tym zamknięcie jarmarków bożonarodzeniowych. „Robimy to dla ludzi. Nie robimy tego po to, by przypodobać się ludziom” – podkreślił Babiš.

To nie pierwszy raz, kiedy polityk spotyka się z pogróżkami. W lutym tego roku Babiš powiedział, że pewna osoba chce zastrzelić jego i jego rodzinę. W związku z tym policja pilnowała domu premiera, a jego żona wyjechała do Dubaju. Sprawca został ostatecznie zatrzymany w Hiszpanii. Policja oskarżyła go o szantaż. „Ten Pan napisał do mnie list z przeprosinami” – mówił Babiš w połowie kwietnia. W maju, po uzgodnieniu z prokuratorem, mężczyzna zgodził się na karę dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu, a sąd ją zaakceptował.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.