Zakończyła się praca śledczych w Przewodowie

Opublikowano: 21.11.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1016

W niedzielę rano śledczy opuścili Przewodów na Lubelszczyźnie, gdzie od kilku dni skrupulatnie badano miejsce upadku rakiety, a jednocześnie śmierci dwóch osób. Obecnie jako najbardziej prawdopodobny scenariusz, w jaki doszło do eksplozji jest podawany wypadek ukraińskiej rakiety obrony powietrznej.

Do tragedii w Przewodowie na Lubelszczyźnie, zaledwie pięć kilometrów od granicy z Ukrainą, doszło we wtorek 15 listopada po południu. Na początku spekulowano, że eksplozja miała być wynikiem omyłkowego lub celowego wystrzelenia w tym kierunku rakiety przez Rosjan. Obecnie jako najbardziej prawdopodobny scenariusz podaje się upadek w tym miejscu ukraińskiej rakiety obrony powietrznej, która miała zostać wystrzelona aby strącić rosyjskie pociski manewrujące, poruszające się niedaleko polsko-ukraińskiej granicy.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Mazowiecki Wydział Zamiejscowy ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Już od wtorku na miejscu przebywali prokuratorzy Mazowieckiego i Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej, Prokuratury Regionalnej w Lublinie, Prokuratury Okręgowej w Zamościu, funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, ABW, CBŚP, żołnierze, a także biegli, w tym z Wojskowego Instytutu Techniki Uzbrojenia w Zielonce i Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji, pirotechnicy oraz amerykańcy eksperci. W piątek w oględzinach miejsca eksplozji brali udział również ukraińscy eksperci, którzy po kilku godzinach wyjechali z Przewodowa.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: RMF24
Źródło: MediaNarodowe.com

10

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stary Kulas 25.11.2022 12:49

    To ma być żart? “Wielkość leju po BOMBIE przeraża”?
    1. Lej jest niewielki bo większość dziury była tam już wcześniej (jak widać na zdjęciu)
    2. Bomby? Czyżby coś wiedzieli?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.