Zawieszono śledztwo ws. wybuchu rakiety w Przewodowie

Opublikowano: 24.01.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2179

Śledztwo nad wybuchem rakiety w Przewodowie zostało zawieszone. Powodem jest odmowa współpracy ze strony ukraińskiej.

Przypomnijmy, że 15 listopada 2022 roku we wsi Przewodów na Lubelszczyźnie doszło do eksplozji ukraińskiej rakiety. W wyniku eksplozji zginęło dwóch polskich obywateli.

Do tej pory ustalono, że pocisk, który spadł po polskiej stronie granicy, został wystrzelony przez Ukraińców w czasie rosyjskiego ataku rakietowego. Jest to pocisk przeciwlotniczy, który musiał zostać strącony lub zboczyć z kursu.

Sprawa eksplozji była badania przez Prokuraturę Krajową, jednak utknęła w martwym punkcie z powodu braku współpracy ze strony ukraińskiej. Teraz media informują, że śledztwo zostało zawieszone.

„Śledztwo dotyczące eksplozji rakiety w Przewodowie zostało zawieszone z uwagi na długotrwałą przeszkodę uniemożliwiającą dalsze prowadzenie postępowania polegającą na oczekiwaniu na wykonanie wniosków skierowanych o międzynarodową pomoc prawną” – podaje portal RMF24.

„Chodziło m.in. o uzyskanie informacji, które dadzą możliwość stuprocentowego potwierdzenia, kto i skąd wystrzelił feralną rakietę. Zawieszenie postępowania oznacza, że nie jest możliwe ostateczne ustalenie okoliczności tego zdarzenia, a tym samym wskazanie – kto konkretnie odpowiada za śmierć polskich obywateli” – czytamy.

Przypomnijmy, że strona ukraińska wciąż nie przyznała się do tego, iż to ich rakieta spadła na polskich obywateli. Wołodymyr Zełenski najpierw twierdził, że jest to na pewno rakieta rosyjska, a później, że nie można stwierdzić, kto wystrzelił pocisk.

Autorstwo: SG
Zdjęcie: Kruczjak (CC BY 3.0)
Na podstawie: RMF 24
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Józek 24.01.2024 13:21

  Ukraińcy mają nas w gdzieś i swój kraj też. Należy ponownie przemyśleć kontakty ze stroną ukraińską.

 2. Denisrozrabiaka 24.01.2024 16:37

  A poprzedni artykuł: “Polska poprze szybkie wejście Ukrainy do UE” hehe

  A może Pan Tusk przwprosi ukr za pocisk w przewodowie? Może złożyć kwiaty na grobie bandery tak jak to zrobił [nie umiem znaleźć ale jest wideo jak Rosjanin wali kupkę na grób bandery]

 3. Denisrozrabiaka 24.01.2024 16:53

  Tu wideo jak rakietka spadła Ukraińców w Doniecku oczywiście cele militarne -“bazar” ofiary zakryte https://cw24.tv/?aiovg_videos=warleaks-01342-kolejny-ostrzal-doniecka-przez-armie-ukrainy-25-cywili-nie-zyje

 4. Dobroca 24.01.2024 18:11

  Pierwsi Polacy – ofiary specjalnej akcji denazyfikacyjnej na Ukrainie – pozostają w naszej – Polaków pamięci. Cześć im i chwała – niewinnym ludziom, wyrazy współczucia dla bliskich i znajomych.

  @SG

  Nie „dwóch polskich obywateli”, a „dwóch Polaków – naszych Rodaków”. Oni zginęli za nas. Przykre to. Mogło to spotkać każdego z nas. A nawet wciąż może. A my dla siebie nie jesteśmy obywatelami. Może dla urzędasów, lecz nie dla siebie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.