Zacięty bój w obozie rządzącym

Opublikowano: 10.04.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1979

Z informacji „Onetu” wynika, że w rządzie nastał gorący okres. Ludowcy mieli zażądać od Lewicy, żeby oddała jedno ministerstwo. Pochopne decyzje ma jednak blokować Donald Tusk. Walka o rządowe stołki ma trwać w najlepsze.

Z relacji „Onetu” wynika, że politycy Lewicy mieli od dawna spodziewać się takiego ruchu ze strony Polskiego Stronnictwa Ludowego. „Liczyli na to, że dostaniemy słaby wynik i się doczekali” – mówili rozmówcy portalu. Ludowcy chcieli przejąć jeden z dwóch resortów – rodziny, pracy i polityki społecznej albo nauki. Lewica jednak żądania odrzuciła.

W porannej rozmowie w „Radiu Zet” Bogdan Rymanowski zapytał wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego m.in. o to, czy za półtora roku odbyć się powinna rotacja na stanowisku marszałka. W listopadzie 2023 roku podpisano bowiem umowę koalicyjną, w której jesienią 2025 r. Hołownię miałby zastąpić Włodzimierz Czarzasty.

„Tego typu układanie historii politycznych na lata to raczej jest mało prawdopodobne. Na pewno do marszałka Czarzastego nie powiemy tak, jak Anna Maria Żukowska powiedziała do marszałka Hołowni” – odparł polityk, nawiązując do wpisu, w którym przedstawicielka Lewicy kazała Hołowni „Wyp*******ć z tym spokojem”.

Według relacji portalu jednym z punktów zapalnych między Ludowcami a Lewicą ma być właśnie Anna Maria Żukowska i jej język. Na tym jednak nie koniec, bowiem ci drudzy mają coraz śmielej rozpychać się łokciami w obozie władzy i powiększać swój stan posiadania, co według Ludowców nie odzwierciedla realnej siły w parlamencie.

Z KPRM dochodzą zaś głosy, że do premiera dotarły już echa zaciętej walki w obozie władzy. „To rozgrywka na linii Lewica — Trzecia Droga. Nas w tym nie ma – miał stwierdzić jeden ze współpracowników Tuska. Analogiczna ma być sytuacja z ewentualnymi zmianami, jeśli chodzi o fotel marszałka Sejmu”.

Tusk nie zamierza jednak do czasu eurowyborów rozpoczynać żadnych dyskusji na ten temat i będzie nalegał na stabilizację nastrojów.

Autorstwo: MM
Na podstawie: Onet.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. rozrabiaka 10.04.2024 17:32

    “Zacięty bój w obozie rządzącym” – takie boje to od 1989 roku występują… nie ma się co martwić, nikomu krzywda się nie stanie…

  2. Katarzyna TG 10.04.2024 18:06

    Kruk krukowi oka nie wykole, a może jednak WRONa Orła nie pokona?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.