Za porównanie Erdogana z Gollumem grozi więzienie

Opublikowano: 03.12.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1

W Turcji sąd zlecił ekspertyzę obrazu Golluma z trylogii filmowej „Władca pierścieni” w celu ustalenia, czy można uznać za zniewagę porównanie prezydenta kraju Recepa Tayyipa Erdogana do tej postaci – podaje portal Meduza.io.

Ekspertyza zostanie przeprowadzona w ramach sprawy lekarza Bilgina Çiftçiego. Rozpowszechnił on obrazy, przedstawiające Erdogana i Golluma jedzących, wyrażających zaskoczenie i zachwyt. Na obrazkach prezydent Turcji i postać z „Władcy pierścieni” mają podobne miny.

Sędzia postanowił zaangażować ekspertów ze strony, przyznając się, że nie widział żadnej części trylogii „Władca pierścieni” — pisze meduza.io

Ekspertyzę przeprowadzi grupa dwóch naukowców, specjalistów w dziedzinie zachowania lub psychologii a także ekspert w sferze kinematografii i telewizji. Na razie nie wiadomo, jakie kryteria zostaną zastosowane.​

Çiftçiemu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności za znieważenie prezydenta. Został już zwolniony z pracy. Oświadczył, że Golluma nie można uznać za negatywną postać. Według słów Ciftçiego, nie miał zamiaru nikogo obrażać — informuje Meduza.io.

„Sędzia podjął decyzję po tym, jak Hikran Daniszman — prawnik, reprezentujący Ciftçiego, zapytał go, czy oglądał trylogię „Władca pierścieni”. Odpadł, że widział tylko poszczególne fragmenty i przełożył rozprawę na 13 lutego 2016 roku. Daniszman na poprzedniej rozprawie powiedział, że ani prokurator, ani sędzia nie oglądali filmu pomimo że obraz Golluma znajduje się w centrum rozprawy sądowej” — pisze gazeta “Today’s Zaman”.

We „Władcy pierścieni” Gollum jest przedstawiony jako „potworna i nędzna” istota, której osobowość zniszczyła chęć posiadania Jedynego Pierścienia władzy.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan był wielokrotnie krytykowany za tłumienie opozycji i wolności słowa a także za dążenie do rozszerzenia swojej władzy — podkreśla periodyk.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Ja bym go porównał z Sauronem. W każdym razie czymś o wiele gorszym.

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Uwaga. Stwierdzam oficjalnie, że Erdogan jest podobny do Golluma a także do kapci teściowej Rafała.

kozik
Użytkownik
kozik

Rzecz się stała niesłychana!
Lekarz uwiecznił Erdogana!

Wielkość polityków można określić na podstawie ich dystansu do siebie.

jaro
Użytkownik
jaro

Uderzające podobieństwo…. To rodzina???