Wycinka drzew na Mierzei Wiślanej w celu budowy kanału

Opublikowano: 17.02.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2127

Zaczęto wycinać drzewa na Mierzei Wiślanej w celu budowy kanału żeglugowego. Decyzję podjął wojewoda pomorski Dariusz Drelich w piątek 15 lutego, informuje “Gazeta Wyborcza”.

Wycinanie drzew rozpoczęło się natychmiast, pomimo zaleceń Komisji Europejskiej dotyczących powstrzymania się od realizacji projektu. Specjalny sprzęt wjechał na terytorium Mierzei Wiślanej, co spowodowało utrudnienia w transporcie. Dla bezpieczeństwa ludzi ogrodzono teren.

Należy podkreślić, że są to prace przygotowawcze. Główne prace budowlane rozpoczną się po zakończeniu przetargu i podpisaniu umowy z wykonawcą. Praca z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu będzie kontynuowana przez kolejne dni do końca lutego — powiedziała reporterom zastępczyni dyrektora Administracji Morskiej w Gdyni Anna Stelamszyk-Swieżynska.

Wcześniej informowano, że sztuczna wyspa, która ma przeciąć Mierzeję Wiślaną, powstanie za dwa lata. Jednak realizacja tego projektu może negatywnie wpłynąć na ekologię całego regionu bałtyckiego.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. ZIWK 17.02.2019 21:00

    Ciekawe, że od decyzji w piątek zdążono – przygotować i przeprowadzić postępowanie przetargowe, wyłonić zwycięzcę, zwycięzca sprowadził odpowiednią ilość specjalistycznego sprzętu na “kraniec mapy” (wozidła, którymi to obsługuje NIE SĄ dopuszczone do ruchu drogowego!), i rozpocząć prace w niedzielę?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.