Wprowadzono zakaz noszenia broni w Warszawie

Opublikowano: 05.04.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1979

W środę 5 kwietnia spodziewamy się oficjalnej wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Polsce. Z tej okazji MSWiA wprowadza zakaz noszenia broni w Warszawie.

„Wprowadzenie czasowego zakazu noszenia broni lub przemieszczania jej w stanie rozładowanym jest uzasadnione koniecznością zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa podczas mającej odbyć się w Polsce w dniu 5 kwietnia 2023 r. oficjalnej wizyty prezydenta Ukrainy, Pana Wołodymyra Zełenskiego” – można przeczytać w uzasadnieniu rozporządzenia, pod którym podpisał się szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Warszawski rząd usprawiedliwia zakaz sytuacją geopolityczną: „Mając na uwadze obecną sytuację geopolityczną, a przede wszystkim prowadzone działania wojenne na terytorium sąsiedniej Ukrainy wynikające z trwającej od ponad roku agresji Federacji Rosyjskiej na to państwo, zasadne jest przyjęcie rozwiązań, które na czas planowanej w Polsce wizyty przywódcy państwa ogarniętego wojną wzmocnią bezpieczeństwo i porządek publiczny” – czytamy.

Z dalszej części dowiadujemy się, że „wprowadzenie zakazu noszenia oraz przemieszczania broni dla osób posiadających ją legalnie jest zgodne z przepisami ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji i ma na celu wyeliminowanie możliwości wystąpienia sytuacji zaburzenia właściwej atmosfery planowanych rozmów, np. na skutek zagubienia broni przez jej posiadacza bądź siłowego jej odebrania przez inne osoby”.

„Należy także zauważyć, że obecnie w Polsce oraz wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami RP obowiązuje wprowadzony na mocy zarządzenia Prezesa Rady Ministrów drugi stopień alarmowy (stopień BRAVO) oraz dodatkowo na całym terytorium RP obowiązuje trzeci stopień alarmowy CRP (stopień CHARLIE-CRP). Projektowane rozporządzenie wejdzie w życie z dniem obowiązywania zakazu noszenia i przemieszczania w stanie rozładowanym broni, tj. z dniem 5 kwietnia 2023 r.” – czytamy.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Legislacja.rcl.gov.pl
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szwęda 05.04.2023 17:01

    Ten zakaz będzie szczególnie uciążliwy dla bandytów i innych przestępców nielegalnie posiadających i noszących broń palną. Legalni posiadacze broni palnej są na pewno większym zagrożeniem niż bandziory… Kompletny absurd!

  2. woma123 06.04.2023 01:39

    Szwęda

    Cały ten kraj jest absurdalny ! Więc nie ma sensu przyglądać się drobnym absurdzikom!

    Dudus

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.