Wolność i prawo po brytyjsku

Opublikowano: 22.10.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 27

Na próżno Assange prosi o odroczenie procesu ekstradycji.

Postepowanie w sprawie ekstradycji, przeciwko założycielowi „WikiLeaks” Julianowi Assange będzie kontynuowane w lutym następnego roku. Assange stawił się przed sądem w Londynie aby poprosić o odroczenie procesu ekstradycji do USA. Aktywista internetowy jest od sześciu miesięcy przetrzymywany w więzieniu Belmarsh w Londynie. Został aresztowany w kwietniu po tym jak Ekwador deportował go z ambasady w Londynie. Gdzie ukrywał się przez prawie siedem lat. Assange zacisnął pięść, gdy zwolennicy powitali go głośno w sądzie. Miał na sobie niebieski sweter i niebieską kurtkę, zgolił brodę i chyba stracił na wadze.

Kiedy jego prośba została odrzucona. Powiedział niskim głosem, że nie rozumie wyroku sędziego. Walcząc o powstrzymanie łez, skarżył się na niesprawiedliwą walkę, ponieważ rząd USA ma „nieograniczone możliwości a jednocześnie on ma trudności z dostępem do prawników i dokumentów potrzebnych do realizacji jego obrony.

Jego prawnik argumentował, że sprawa ma wiele stron i konieczne jest ogromne przygotowanie. Oskarżył także USA o szpiegowanie Assange’a podczas jego pobytu w ambasadzie Ekwadoru. USA wytoczyły osiemnaście oskarżeń przeciwko Assange’owi. Istotą sprawy jest to, że ujawnił plan Amerykanów dotyczący okupacji Iraku, oraz pomógł informatorowi Bradleyowi Manningowi (obecnie Chelsei Manning) w opublikowaniu informacji o wojnie w Iraku za pośrednictwem „WikiLeaks”.

Sympatycy i obrońcy postrzegają Assange’a jako męczennika wolnego słowa, który pokazuje nadużycie władzy przez rząd amerykański. Tak wygląda w “demokracjach zachodnich” wolność ujawniania prawdy i walka z tymi, którzy ujawniają prawdę o przestępstwach osób rządzących w USA i innych krajach.

Autorstwo: Alfax
Źródło: NEon24.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

Gdzie jest osławiona Amnesty International? Gdzie są i co w tej sprawie robią środowiska dziennikarskie, dla których wolność informacji winna być wartością nadrzędną?