Wolność i prawo po brytyjsku

Opublikowano: 22.10.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 893

Na próżno Assange prosi o odroczenie procesu ekstradycji.

Postepowanie w sprawie ekstradycji, przeciwko założycielowi „WikiLeaks” Julianowi Assange będzie kontynuowane w lutym następnego roku. Assange stawił się przed sądem w Londynie aby poprosić o odroczenie procesu ekstradycji do USA. Aktywista internetowy jest od sześciu miesięcy przetrzymywany w więzieniu Belmarsh w Londynie. Został aresztowany w kwietniu po tym jak Ekwador deportował go z ambasady w Londynie. Gdzie ukrywał się przez prawie siedem lat. Assange zacisnął pięść, gdy zwolennicy powitali go głośno w sądzie. Miał na sobie niebieski sweter i niebieską kurtkę, zgolił brodę i chyba stracił na wadze.

Kiedy jego prośba została odrzucona. Powiedział niskim głosem, że nie rozumie wyroku sędziego. Walcząc o powstrzymanie łez, skarżył się na niesprawiedliwą walkę, ponieważ rząd USA ma „nieograniczone możliwości a jednocześnie on ma trudności z dostępem do prawników i dokumentów potrzebnych do realizacji jego obrony.

Jego prawnik argumentował, że sprawa ma wiele stron i konieczne jest ogromne przygotowanie. Oskarżył także USA o szpiegowanie Assange’a podczas jego pobytu w ambasadzie Ekwadoru. USA wytoczyły osiemnaście oskarżeń przeciwko Assange’owi. Istotą sprawy jest to, że ujawnił plan Amerykanów dotyczący okupacji Iraku, oraz pomógł informatorowi Bradleyowi Manningowi (obecnie Chelsei Manning) w opublikowaniu informacji o wojnie w Iraku za pośrednictwem „WikiLeaks”.

Sympatycy i obrońcy postrzegają Assange’a jako męczennika wolnego słowa, który pokazuje nadużycie władzy przez rząd amerykański. Tak wygląda w “demokracjach zachodnich” wolność ujawniania prawdy i walka z tymi, którzy ujawniają prawdę o przestępstwach osób rządzących w USA i innych krajach.

Autorstwo: Alfax
Źródło: NEon24.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Aaron Schwartzkopf 22.10.2019 13:34

    Gdzie jest osławiona Amnesty International? Gdzie są i co w tej sprawie robią środowiska dziennikarskie, dla których wolność informacji winna być wartością nadrzędną?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.