Wojsko USA rozmieszczone na syryjsko-tureckiej granicy

Opublikowano: 30.04.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Armia Stanów Zjednoczonych poinformowała, że wysłała na granicę syryjsko-turecką grupę żołnierzy oraz pojazdów wojskowych. Mają one zapobiegać kolejnym konfrontacjom przede wszystkim pomiędzy kurdyjskimi bojownikami i tureckim wojskiem, które w ostatnim nalocie na tereny północnej Syrii zabiło dwudziestu członków kurdyjskich Powszechnych Jednostek Obronnych.

O rozmieszczeniu amerykańskich żołnierzy na syryjsko-tureckiej granicy poinformowały jako pierwsze kurdyjskie media, które opublikowały zdjęcia i nagrania wideo pokazujące opancerzone transportery armii Stanów Zjednoczonych. Pojawiły się one w kontrolowanej przez Kurdów syryjskiej miejscowości Darbasiyah, która znajduje się kilkaset metrów od formalnej granicy pomiędzy Republiką Turcji i Syryjską Republiką Arabską.

Doniesienia te potwierdził rzecznik Pentagonu kpt. Jeff Davis. W swoim wystąpieniu stwierdził on, iż głównym celem Stanów Zjednoczonych jest namawianie wszystkich walczących sił do podjęcia wspólnych wysiłków w kierunku zniszczenia Państwa Islamskiego. Przedstawiciele lokalnego samorządu kurdyjskiego twierdzą, że Amerykanie patrolują już granicę i stali się buforem pomiędzy syryjskimi Kurdami i armią Turcji.

W ostatnim czasie tureckie wojsko zintensyfikowało swoje działania przeciwko kurdyjskim bojownikom. We wtorek i środę tamtejsze lotnictwo przeprowadziło naloty, w których zginęło 20 bojowników kurdyjskich Powszechnych Jednostek Obrony (YPG). Turcy twierdzą natomiast, że ich działania były jedynie częścią kampanii wojskowej przeciwko „terrorystycznym rajom” w Syrii i Iraku, aby ich działalność nie rozszerzyła się na tureckie terytorium.

Na podstawie: presstv.ir, kurdistan24.net
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o