Wniosek o delegalizację nacjonalistów na Słowacji

Opublikowano: 20.03.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 776

Były szef cygańskiej społeczności na Słowacji i obecny pełnomocnik rządu do jej spraw, Peter Pollák, złożył w prokuraturze generalnej wniosek o delegalizację nacjonalistycznej Partii Ludowej „Nasza Słowacja”.

Pollák twierdzi, że ugrupowanie Mariana Kotleby jest siłą ekstremistyczną, stąd prokuratura powinna prześledzić całą jej dotychczasową działalność i myśl polityczną, aby wydać opinię, czy słowaccy nacjonaliści nie łamią prawa poprzez swoją polityczną aktywność. Pełnomocnik rządu ds. cygańskiej mniejszości na Słowacji twierdzi, że już kilka razy ostrzegał przed działalnością partii Kotleby, która miała szerzyć nienawiść wobec Cyganów zamieszkujących pod Tatrami.

Wcześniej podobny wniosek do prokuratury generalnej skierował Jaromir Čižnár, który po wyborach parlamentarnych na początku marca organizował „antyfaszystowski” marsz przeciwko wynikowi nacjonalistów.

Na podstawie: Aktualne.sk
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. rumcajs 20.03.2016 12:18

    @@Wcześniej podobny wniosek do prokuratury generalnej skierował Jaromir Čižnár, który po wyborach parlamentarnych na początku marca organizował „antyfaszystowski” marsz przeciwko wynikowi nacjonalistów.@@
    A to ciekawe… marsz przeciwko wynikom wyborów… Toc to jest własnie faszyzm.. Ile w tym jest HUCPY, czyli działań narodu, który wymyslił to okreslenie, i jest mistrzem w stosowaniu działań, odpowiadających temu okresleniu. Wystepując jako “reprezentant, romów, czyli NACJI, sam jest nacjonalista, i reprezentuje ruch nacjonalistyczny!!!
    Nalezy tez pamietac skąd wzieli sie w europie romowie…. Ano jest to kasta wypedzona z indochin, za to że jako jedyna dopuszczała sie… kradzerzy!!!!. Zostali jako narów wypędzeni, i rozleźli sie po całym swiecie, wszędzie uważając, że sa przesladowani, i że im sie “nalezy”. Przeczytajcie nowinke o tym co wyprawiali w Rosji, gdzie kradli prąd, gaz, i terroryzowali cała osade…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.