Władze Iranu wezwały brytyjskiego ambasadora „na dywanik”

Opublikowano: 06.10.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1365

Brytyjski ambasador w Iranie Simon Shercliffe został wezwany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Islamskiej w związku z prowokacyjnymi wypowiedziami Brytyjczyków i ich udziałem w organizacji zamieszek w kraju – poinformowała w środę 5 października irańska agencja informacyjna IRNA.

Dyrektor jednego z departamentów irańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych podkreślił, że republika islamska „odrzuca i zdecydowanie potępia ingerencję brytyjskiego MSZ w wewnętrzne sprawy Iranu”. Wyjaśnił, że Londyn ucieka się do prowokacyjnych interpretacji wydarzeń w kraju.

„Niestety, swoimi jednostronnymi (…) oświadczeniami strona brytyjska pokazuje, że w rzeczywistości uczestniczy w scenariuszach terrorystycznych w tym kraju przeciwko Iranowi” — zauważył irański dyplomata dodając, że Teheran rozważy ewentualne środki odwetowe.

Wcześniej, 3 października, irański Charge d’Affaires w Londynie, Mehdi Hosseini Mateen, został wezwany do brytyjskiego MSZ w sprawie reakcji irańskiej policji na protesty w republice. Protesty rozpoczęły się w Iranie 17 września po pogrzebie 22-letniej Mahsy Amini.

Według irańskich władz została ona zatrzymana przez policję obyczajową a podczas przesłuchania zmarła na zawał serca. W mediach społecznościowych pojawiła się jednak informacja, że Amini została pobita przez policję, która doprowadziła do masowych protestów.

Wideo: YouTube.com [1] [2]
Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.