Wkrótce zaostrzenie przepisów ws. dopalaczy

Opublikowano: 21.08.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 242

Prawdopodobnie Sejm RP jeszcze w tej kadencji przyjmie nowatorskie przepisy eliminujące sklepy z substancjami psychoaktywnymi z ulic polskich miast – informuje „Rzeczpospolita”. Przepisy mają być zaostrzone i tym samym zadać ostateczny cios dopalaczom.

Nowe przepisy projektu nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przewidują wysokie kary – grzywna nawet do 100 tys. zł – dla tego, „kto w ramach lub pod pozorem prowadzenia działalności gospodarczej udziela innej osobie środki zastępcze służące do odurzania człowieka, zwłaszcza sugerując inne ich właściwe przeznaczenie”.

Za sprzedaż dopalaczy, poza karą finansową, wójt, burmistrz lub prezydent miasta będzie mógł wydać nakaz powstrzymania się od takiej działalności, a dodatkowo występować w takich sprawach w roli oskarżyciela publicznego.

Projekt ustawy został przygotowany w Lesznie – mieście, które od 2015 roku zmaga się z dopalaczami. „Mieliśmy trzy sklepy, które kłuły w twarz. O interwencję prosił nas Monar i rodzice. Okazało się, że nie jest to takie proste” – powiedział „Rzeczpospolitej” Piotr Jóźwiak, zastępca prezydenta Leszna.

Miasto zorganizowano w ubiegłym roku Ogólnopolski Kongres Zwalczania Dopalaczy, podczas którego zaprezentowano projekt zmian w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, który trafił następnie do Sejmu w formie petycji i zyskał entuzjastyczną opinię Biura Analiz Sejmowych.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 3 , średnia ocena wartości wpisu: 1,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Radek 21.08.2019 16:39

  Dlaczego jak zwykle od d* strony? Nie likwiduje się przyczyn tego, że tak dużo ludzi chcę się oderwać od rzeczywistości i sięga po różne środki, tylko się będzie jak zwykle karać. Przyczyny tego stanu ludzi spowodował system rządzenia. Czemu ludzie nie widzą w jakim opresyjnym systemie żyjemy? Do tego myślą, że tak być musi, bo jesteśmy jako ludzie głupi. Chyba takie samo myślenie mieli niewolnicy w dawnych czasach, tyle że wtedy nie mieli siły ani broni aby walczyć, a teraz nie chce się walczyć.

 2. mackadmin 21.08.2019 20:05

  @Radek, jak to nie widza w jakim systemie zyja, – oczywiscie, ze widza i uczuja,.. dlatego rozmnazaja sie z ujemnym przyrostem, jak to zwykle bywa wsrod zwierzat w uwiezi.

 3. Aksamitny 22.08.2019 01:05

  Rozmawiałem kiedyś podczas tzw. parlamentu europejskiego młodzieży z holenderką. Mówiła, że po legalizacji miękkich narkotyków był bum wśród ludzi, bo nastała wolność. Jednak bardzo szybko ludzie, w większości, przekonali się, że nie tędy droga. Tylko miernoty pozostały przy tłumieniu zmysłów za pomocą “dragów”… Oczywiście realia społeczno-finansowe były i są dalekie od rodzimych, jednak …

 4. Radek 22.08.2019 05:31

  Dlatego powinno być jak najmniej zakazów, szczególnie tych które dotyczą życia prywatnego ludzi. Prawo dopiero wtedy powinno mieć zastosowanie, jak się dzieje krzywda. Do tego gdy krzywdziciel i pokrzywdzony nie są tą samą osobą.

 5. JaceK 22.08.2019 09:04

  Jestem za pełną wolnością w tym zakresie. Niech sprzedawca odpowie za uszkodzenie zdrowia lub nieumyślne spowodowanie śmieci, niech biorący poniesie koszt leczenia, niech producent wniesie akcyzę (np 99% ceny sprzedaży). Czas na to, aby ludzie zaczęli ponosić konsekwencje swoich działań. Aby opłacało się być rozsądnym, przezornym i zapobiegliwym. Postawa typu: “Jam Jest Więc Mi Się Należy” powinna wtedy sam zniknąć.

 6. kolarz 22.08.2019 14:55

  A sklepy chemiczne … kleju też sprzedawać nie będą ? bo może być użyty do …. , a jego przeznaczenie jest inne ?
  Niech w głowę się pukną.
  Niech lepiej ustawę zrobią na temat zatrutej żywności , np glifosatem .

 7. Piron 22.08.2019 16:11

  Masz słuszność Radku, wszelkie problemy cywilizacyjne powinno się likwidować od korzenia (rzeczywistej przyczyny) wszystkie inne działania są wtórne, i mają na celu zmanipulowanie opinii społecznej tak, aby nie tylko ukryć prawdziwą przyczynę danego problemu, ale również rozmyć odpowiedzialność za ewentualne błędny decydentów. Dlaczego tak się dzieję? ponieważ zarządcy tego “folwarku” (Ziemi) mają w stosunku do jego mieszkańców plany które mogłyby się “potulnej trzódce” nie spodobać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.