Więzień polityczna Tamara Lich wyszła za kaucją

Opublikowano: 27.07.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1442

Organizatorka Freedom Convoy, Tamara Lich, właśnie została (ponownie) zwolniona z więzienia po tym, jak była przetrzymywana przez tygodnie za rzekome naruszenie warunków poprzedniego zwolnienia za kaucją.

Według Sheili Gunn Reid z „Rebel News”, która tweetowała na żywo z sali sądowej, sędzia orzekł, że „rzekome naruszenie [jej warunków zwolnienia za kaucją] nie było racjonalnie powiązane z celem nałożenia warunku” a prawdopodobieństwo ponownego popełnienia wykroczenia pozostaje niskie.

Lich została ponownie aresztowana w Medicine Hat w Albercie za rzekome złamanie warunków zwolnienia za kaucją poprzez udział w ceremonii wręczenia nagród na jej cześć i zrobienie sobie zdjęcia z Tomem Mazzaro – innym organizatorem Konwoju Wolności Tomem Mazzaro – mimo, że stało się to w obecności prawników.

Po aresztowaniu jej prawnik argumentował, że prawnicy byli obecni na ceremonii wręczenia nagród, dzięki czemu trzysekundowa interakcja z Mazarro była dopuszczalna. Mazarro również siedział przy jej stole, gdzie byli również jej prawnicy. Ten argument podtrzymał sędzia. Nie będzie jednak żadnych zmian w surowych warunkach kaucji Lich.

Lich łącznie spędziła już 48 dni w więzieniu i jest uważana przez wielu za więźnia politycznego.

Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.