Wielka Brytania przyjmuje definicję antysemityzmu

Opublikowano: 14.12.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Wielka Brytania przyjmuje zaproponowaną przez Międzynarodowy Sojusz na rzecz Pamięci o Holokauście definicję pojęcia „antysemityzm” jako oficjalną, poinformowała w poniedziałek premier Theresa May.

„Fakt, że antysemici istnieją w tym państwie, jest nie do przyjęcia. Jeszcze gorsze jest to, że liczba incydentów na tle antysemityzmu rośnie. Jako rząd chcemy osiągnąć realne zmiany, dlatego ta decyzja — to bardzo ważny krok. Oznacza ona, że będziemy mieć wspólną definicję antysemityzmu — w rzeczywistości słowo to oznacza wypowiedzi i działania, wyrażające nienawiść do Żydów na tej tylko podstawie, że są oni Żydami. Wszyscy winni tej sytuacji, powinni ponosić odpowiedzialność” — czytamy w przekazanym do dyspozycji brytyjskich mediów tekście przemówienia May, z którym brytyjska premier wystąpiła na poniedziałkowym spotkaniu grupy parlamentarnej Konserwatywni Przyjaciele Izraela.

Brytyjski rząd zapożyczył definicję od organizacji międzyrządowej Międzynarodowy Sojusz na rzecz Pamięci o Holokauście, do której należy 31 państw.

„Antysemityzm — to określony sposób postrzegania Żydów, który wyraża się poprzez nienawiść do nich. Retoryczne i fizyczne przejawy antysemityzmu adresowane są do fizycznych osób pochodzenia żydowskiego lub nieżydowskiego i (albo) do ich własności, do żydowskich społecznych i religijnych organizacji” — tak brzmi przyjęta wcześniej przez sojusz definicja pojęcia „antysemityzm”.

W swoim wystąpieniu May wyraziła również podziw dla polityki Izraela, gwarantującego jej zdaniem prawa „ludzi wszystkich religii, ras i orientacji seksualnych” i walczącego o „pomyślność dla wszystkich”.

Niedawno minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Amber Rudd powiedziała, że rząd przeznaczy 13,4 mln funtów szterlingów na ochronę wszystkich żydowskich instytucji edukacyjnych i synagog w kraju, aby pomóc policji w zapewnieniu bezpieczeństwa i spokoju Gminy Żydowskiej. Poinformowała ona również, że w zeszłym roku do Funduszu Bezpieczeństwa Publicznego trafiło 924 zawiadomień o incydentach antysemickich, z których 86 było poważnych.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
razowy40i4
Użytkownik
razowy40i4

‘’ (…) gwarantującego jej zdaniem prawa „ludzi wszystkich religii, ras i orientacji seksualnych” i walczącego o „pomyślność dla wszystkich”.
To jakaś stendaperka ? …

W związku z powtarzającymi się w GB rasistowskimi atakami na Polaków proponuje żeby przyjęto tam podobną definicję antypolaka i z równą gorliwością ścigano zarówno fizyczne jak i werbalne ataki na Polaków wymierzając ich autorom surowe kary…