Większość Katalończyków za niepodległością

Opublikowano: 07.10.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 373

Prawie 71% mieszkańców Katalonii popiera przeprowadzenie referendum w sprawie niezależności autonomicznego regionu od Hiszpanii. Świadczą o tym rezultaty sondażu przeprowadzonego przez katalońskie Centrum Badania Opinii Publicznej.

W poniedziałek Trybunał Konstytucyjny Hiszpanii przyjął do rozpatrzenia pozwy rządu kraju w sprawie niezgodności z główną ustawą dekretu o przeprowadzeniu referendum w Katalonii w dniu 9 maja i ustawy o sondażach, co automatycznie oznacza wstrzymanie ich działania.

Władze regionu utrzymują, że dekret jest zgodny z konstytucją, a przyszłe referendum, jeśli się odbędzie, będzie prawomocne.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. pablitto 07.10.2014 14:55

  To jasne, że Katalończycy w końcu uzyskają jakąśtam niepodległość, podobnie jak Szkoci – zabawnym jest, że obecnie masa newsó o tym pochodzi z “Głosu Rosji” 😉 …. cóż, po jakże wiarygodnych wynikach referendów w warunkach bojowych… może pora na referenda na Zakaukaziu, w Kałmucji, Karelii…

 2. tosshi 07.10.2014 18:56

  @pablitto

  Bo te informacje są niewygodne dla Hiszpanii i Unii Europejskiej. Jeżeli dojdzie do referendum to Katalonia odzyska niepodległość. Jednak problemem dla Unii jest to, że Katalonia nie chce należeć do Unii Europejskiej, więc tutaj nie postraszą ich jak Szkocji.

 3. Il 07.10.2014 21:05

  Baskowie również większościowo za niepodległością Państwa Basków ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.