Wiceminister finansów w rządzie PO zatrzymany przez CBA

Opublikowano: 29.03.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 639

Dzisiaj o 7.00 rano Jacek Kapica został zatrzymany przez agentów CBA w Białymstoku na polecenie prokuratury. Na razie niewiele wiadomo o zarzutach i o tym, czy sąd zgodzi się na aresztowanie.

Na szczęście jest w obecnym rządzie Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, który chętnie podzielił się z mediami informacja, jakie posiada. Chodzić ma o skutki tzw. afery hazardowej, na skutek której budżet państwa polskiego miał ponieść straty w wysokości 20 miliardów złotych. To gigantyczna suma.

“To pokazuje, że tak, jak prokuratura Zbigniewa Ziobro poważnie podeszła do przestępstw VAT-owskich – przygotowaliśmy specjalne przepisy, wprowadziliśmy nowe praktyki i uchroniliśmy skarb państwa przed wyciekiem dziesiątek miliardów złotych, tak tutaj chodzi o kwotę ponad 20 miliardów złotych, które miały wypłynąć w wyniku afery hazardowej” – mówił Jaki w audycji RMF FM. Wiceminister sprawiedliwości zapewnił też, że prokuratura zebrała na Jacka Kapicę „bardzo dobry materiał” oraz zasugerował, że ówczesna prokuratura próbowała „skręcić tą sprawę”.

Przypomnieć trzeba, że tzw. afera hazardowa dotyczyła wpływania jakoby przez polityków ówczesnego rządu PO i PSL na taki kształt prawa, który sprzyjałby biznesmenom z branży hazardowej. Śledztwo, wszczęte wówczas przez prokuraturę, zostało umorzone. Po objęciu jednak władzy przez PiS, wznowiono je i, jak widać przyniosło efekty.

To pokazuje determinację obecnie rządzących, by dokończyć rozliczeń z poprzednia ekipą, a społeczeństwu pokazać się jako karzący miecz sprawiedliwości, który nie zapomina i nie przebacza żadnych uchybień. To może przynieść poprawę w notowaniach tej partii, które ostatnio zauważalnie spadły.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Zdjęcie: Michał Józefaciuk (CC BY-SA 3.0)
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cami 30.03.2018 00:56

    juz z pyska bije ze to nadwyraz uczciwy czlowiek – wrecz maz stanu 🙂
    cos jak facjata bylego min. srodowiska wiele o nim mowila 🙁

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.