W Polsce przebywa coraz więcej Kazachów, Uzbeków i Gruzinów

Opublikowano: 18.05.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 832

Na polskim rynku pracy coraz więcej miejsca zajmują nie tylko imigranci z Ukrainy. Do naszego kraju masowo napływają również pracownicy z muzułmańskich Kazachstanu i Uzbekistanu, a także z Gruzji. Według mediów imigrantów z obszaru postradzieckiego będzie jeszcze więcej, bo obecnie spadło na nich zapotrzebowanie w Rosji.

„Rzeczpospolita” zauważa, że na koniec kwietnia ubiegłego roku w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych było zarejestrowanych blisko 271,3 tys. obcokrajowców, którzy przybyli do Polski z państw innych niż Ukraina. Jest ich więc o 23 tys. więcej niż na koniec ubiegłego roku.

W rejestrach rośnie zwłaszcza liczba obywateli muzułmańskich państw Azji Środkowej, czyli Kazachstanu i Uzbekistanu. Jest ich odpowiednio 2,6 oraz 2,8 tys. W przypadku Uzbeków o ponad połowę więcej niż w ubiegłym roku, z kolei Kazachów jest o jedną trzecią więcej.

Widoczny jest również dynamiczny wzrost liczby przebywających w naszym kraju Gruzinów. Ich liczba w ciągu roku zwiększyła się o 84 proc. do poziomu 26,2 tys.

Gazeta twierdzi, że liczba imigrantów z muzułmańskich państw obszaru dawnego Związku Radzieckiego będzie się tylko zwiększać. Są to bowiem duże państwa, a ich obywatele z powodu skutków wojny na Ukrainie nie mogą obecnie znaleźć pracy w Rosji.

Na podstawie: BusinessInsider.com.pl
Źródło: Autonom.pl

5

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.